Organizujemy wyjazd do Pittsburgha - część #3 (idziemy na mecz)

Marzenie z dzieciństwa spełnione. Od mojego pierwszego wyjazdu do Miasta Stali powoli mija tydzień. Przez cały czas mojego pobytu, a nawet jeszcze przed wyjazdem otrzymywałem pytania od Was o kwestie związane z ewentualnym Waszym wyjazdem do Pittsburgha. Obiecałem, że po powrocie napisze dokładny poradnik jak się za to zabrać, ile to może kosztować, jak szukać lotów, gdzie spać etc... Wrażenia, emocje, które przeżyłem podczas meczów Penguins są nie do opisania. WARTO!  No to roboty!

pierwszej części odpowiedziałem na ogólne pytania związane z wyjazdem dotyczące kosztów. Wiemy już także jak znaleźć tanie loty do USA i jak zdobyć oraz jak zachować się na rozmowie o wizę. Teraz czas na organizację tego co w USA będzie nam potrzebne.

<--- Pierwsza część poradnika ---> 

drugiej części opisałem jak i gdzie najlepiej szukać noclegu w Pittsburghu, jak najlepiej dojechać do Miasta Stali jeśli nasz samolot z Europy nie ląduje w Pittsburghu oraz jak wygląda sprawa poruszania się po mieście głównie pod kątem komunikacji miejskiej. 

<--- Druga część poradnika ---> 

Ale to w trzeciej części poruszę zapewne to co interesuje największą ilość z Was czyli jak wybrać się na mecz Penguins. Poza tym dowiecie się:

- gdzie i kiedy najlepiej kupić bilety na mecz,

- jak wygląda kontrola bezpieczeństwa na PPG Paints Arena,

- kiedy najlepiej pojawić się przed halą,

- parę słów o PensGear, 

- co można i czego nie można wnosić na halę. 

No to do dzieła!

PUNKT VI - ZAKUP BILETÓW NA MECZ

Mamy już załatwione wszystkie sprawy - promesa wizowa jest wbita do naszego paszportu, na mailu czeka potwierdzenie rezerwacji noclegu oraz rachunki za samoloty i autobusy. Pozostało przed wylotem załatwić już tylko jedną sprawę - kupić bilety na mecze Penguins. Opiszę to na podstawie pytań i odpowiedzi.

Kiedy pojawia się terminarz NHL?

Terminarz na przyszły sezon NHL pojawia się niemal zaraz po zakończeniu play-offów. Pamiętam, że w ubiegłym sezonie jeszcze w czerwcu było wiadomo kiedy i gdzie Penguins będą rozgrywali swoje spotkania w najbliższej kampanii. Wtedy to również rozpocząłem planowanie mojej podróży - bez dat meczów nie ma bowiem z czym ruszać. 

Kiedy rusza sprzedaż biletów?

Oficjalna sprzedaż biletów rusza pod koniec sierpnia. Możecie się jednak trochę przerazić. Biletów będzie bardzo mało a ich ceny wysokie. Nie ma jednak powodów do stresu. Biletów nie warto kupować w pierwotnej oficjalnej sprzedaży. Dlaczego? Bo są one po prostu znacznie droższe. A dlaczego jest ich tak mało? Bowiem większość hali to karnety, a karnet na mecze Penguins może być niezłym biznesem.

Kiedy i gdzie najlepiej kupić bilety?

Z moich obserwacji wynika, że bilety najlepiej zakupić na około 2-3 miesiące przed spotkaniem. Tyczy się to oczywiście Pittsburgha, w którym na każdym spotkaniu hala wypełnia się niemal do ostatniego miejsca, a wszystkie bilety są sprzedane za każdym razem (po prostu ktoś nie zjawia się na meczu). W klubach, które są mniej popularne typu New York Islanders najtańsze bilety można zakupić na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu. W Pittsburghu jednak to nie działa. Sprawdzałem. 

A gdzie kupować bilety? Jest masa serwisów oferujących bezpieczne transakcje związane ze sprzedażą biletów. Bilety, które kupicie już do kogoś należały. Ten ktoś chce je sprzedać i czyni to za pośrednictwem jednego z owych serwisów.

Odpuście sobie wszelkie eBaye - przeważnie nie warto. Ja polecam dwie strony. Pierwszą z nich jest VividSeats.com, a drugą oficjalny serwis wymiany biletów NHL od Ticketmaster.com. Z moich obserwacji wynika, że na tych dwóch serwisach jesteście w stanie wyłapać najlepsze okazje i obydwa serwisy mają jedne z niższych opłat serwisowych. Pamiętajcie bowiem, że do ceny biletu, która widnieje na ekranie zostanie Wam doliczone kilka, a nawet kilkanaście dolarów wszelkiego rodzaju ukrytych opłat. 

Bilety zostaną Wam dostarczone na Wasz adres email w formie pdfów do druku. No cóż. Wartości kolekcjonerskiej wielkiej to nie ma, ale raczej nikt nie chce wydawać i zarazem ryzykować na wysyłce biletów do Polski pocztą. Poza tym znajdziecie bardzo niewiele ofert w formie fizycznych biletów. 

Ile one kosztują i gdzie najlepiej siedzieć? 

Ceny są przeróżne. Jednak jeśli szukacie biletów w kategorii cena/jakość to musicie przygotować się na wydatek 60-70 dolarów z wszystkimi opłatami, jeśli idziecie z osobą lub osobami towarzyszącymi. Pojedyncze miejsca idzie złapać za około 40 dolarów. Są to ceny za górne piętro w okolicach łuku, ale nie za bramkami. Oczywiście ceny te mogą rosnąć wraz ze wzrostem popularności drużyny etc. Dlatego punkt ten opisuje jedynie dla ciekawskich. 

Czy bilety trzeba drukować?

Nie. Możecie pokazać je na komórce. 


 

Na tym kończymy pierwszą część naszego poradnika, która obejmuje kwestie stricte związane z organizacją wyjazdu. Mam nadzieję, że opisałem tutaj wszystkie najważniejsze kwestie. Jeśli macie jeszcze jakieś dodatkowe pytania związane z organizacją wyjazdu zapraszam do kontaktu. 

Przechodzimy teraz do drugiej części poradnika. W tej części znajdziecie przewodnik po Pittsburghu, porady dotyczące restauracji, zakupów, przykładowe ceny w sklepach oraz kwestie związane z wyjściem na mecz. W tym artykule poruszę tą ostatnią rzecz skoro jesteśmy już przy temacie biletów.

CZĘŚĆ DRUGA - POBYT W PITTSBURGHU

PUNKT I - PPG PAINTS ARENA

Udało się. Jesteśmy w Pittsburghu, mamy bilety na mecz i przyszedł ten dzień - gameday! Tak to już dzisiaj. Pingwiny grają w domu. Co musicie wiedzieć?

Przed halą najlepiej pojawić się na nieco ponad godzinę przed rozpoczęciem meczu. Bramy otwierane są równo na godzinę przed godziną, którą macie napisaną na bilecie. Czasami jednak tworzą się kolejki do bramek, a ekscytacja rośnie więc chcemy być jak najszybciej na hali. 

Przed wejściem do PPG Paints Arena każdy z Was będzie musiał się poddać obowiązkowej kontroli bezpieczeństwa, która w Pittsburghu jest nieco robiona na odwal się. Tak jak już gdzieś pisałem - ludzie czują się tam bezpieczni i oby tak pozostało. Czego jednak nie można wnosić? Według regulaminu zapomnijcie o dużych plecakach, torbach, aparatach z dużymi i wymiennymi obiektywami. Czasami uda się Wam wnieść plecak czy torbę, ale to wszystko zależy od waszego stewarda. Według regulaminów nie można. Możecie śmiało przynosić smartphony, aparaty kompaktowe, kamerki GoPro - tego nikt Wam nie zabroni wnieść. 

W hali znajduje się oficjalny fanshop Penguins pod nazwą PensGear. O pingwinich zakupach będzie jeszcze w innej części poradnika. Niemniej jednak fanshop jest otwarty we wszystkie dni tygodnia i możecie wybrać się do PPG Paints Arena nawet gdy Penguins nie grają meczu. Warto przejść się do tego sklepu bowiem promocje czasami naprawdę są niezłe. Największy deal jaki tam zrobiłem to szklanka do piwa kupiona za 3 dolary (kosztowała 18). 

Jedzenie i picie to jeden wielki overpricing. Ale to chyba Was nie dziwi, tak jest nawet w Polsce na koncertach i eventach sportowych. Na hali znajduje się naprawdę masa wszelkiego rodzaju fast foodów. Każdy znajdzie coś dla siebie. 

Na mecz weźcie ze sobą flagę lub banner. Na 90% zostaniecie wtedy pokazani na telebimie w hali podczas przerwy w grze. O ile oczywiście nie trzymacie cały czas owej flagi czy banneru pod nogami ;) 

Co mogę więcej powiedzieć. Hala jest nowa, budowana była stricte pod hokej. Widoczność z każdego miejsca na hali jest więc fenomenalna. Akustyka, oprawa przed meczem... Zasiądźcie na trybunach jak najszybciej bowiem od rozgrzewki na hali toczy się jedno wielkie show. 

Tyle na dzisiaj. W kolejnej części znajdziecie pierwszą część przewodnika po Pittsburghu. Bowiem nie samym hokejem żyje to miasto, a jest naprawdę fenomenalne!

W razie pytań zapraszam do kontaktu! Piszcie na forum, naszym Facebooku lub bezpośrednio do mnie na Twitterze ---> @szewczykdawid.

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.