Mecz #51: Penguins vs. Senators

Strach się bać bowiem do Pittsburgha przyjeżdża jedna z najsłabszych drużyn ligi Ottawa Senators. Będzie to początek aktywnego dla Pens weekendu.

Penguins są fenomenem. Nasza drużyna jest najbardziej nieprzewidywalnym zespołem w lidze, jej gra przypomina momentami sinusoidę, a wyniki poszczególnych spotkań nie oddają stanu faktycznego. Jak bowiem nazwać wysoką porażkę z Devils, a dwa dni poźniej pewne ogranie Lightning?

Dzisiaj zagramy z Senators, aktualnie najgorszą drużyną w lidze i nie można pozwolić sobie na kolejną wpadkę. Do gry wracają dzisiaj bowiem zarówno Islanders jak i Capitals. Sytuacja w dywizji jest bardzo napięta i każdy punkt jest niezwykle cenny. 

Zwycięstwo w dzisiejszym meczu przy ewentualnej porażce Islanders oznaczałoby dla Pens utrzymanie drugiego miejsca w dywizji z jednopunktową stratą do Isles.

W dzisiejszym meczu powinniśmy zagrać w regularnym zestawieniu. Wszystko wygląda na to, że kontuzja Brassarda była raczej kwestią jednego dnia i dzisiaj zawodnik będzie gotowy do gry. Ponownie trenował Justin Schultz, którego powinniśmy zobaczyć w składzie jeszcze w tym miesiącu.

Senators do Pittsburgha przyjadą bez kontuzjowanego Gaborika. 

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel  Crosby Simon
Rust Małkin Kessel
Pearson  Brassard  Hornqvist
Sheahan  Cullen Wilson

Dumoulin Letang
Maatta Riikola
Pettersson  Johnson

Murray

Przewidywany skład Senators:

Dzingel - Duchene  Ryan
Tkachuk  Tierney  Stone
Smith  Pageau  Paajarvi
Wolanin  Paul  Boedker

Chabot  Demelo
Lajoie Ceci
Harpur  Borowiecki

Anderson

Początek spotkania o tradycyjnej 1:00 czasu polskiego. Transmisja z meczu na NHL.tv.

Let's Go Pens!

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.