Mecz #49: Penguins vs. Devils

Spragnieni hokeja? W końcu wracamy do gry i rozpoczynamy decydującą część sezonu zasadniczego, część, w której żaden błąd nie będzie już wybaczony. Penguins zagrają z New Jersey Devils na własnym lodzie.

Czwarte miejsce w dywizji, ostatnie miejsce gwarantujące udział w play-offach z takiego miejsca do rywalizacji po All Star Weekend przystąpią Penguins. Sytuacja jest bardzo napięta. Co prawda wygrywając dzisiejsze spotkanie możemy wskoczyć już na drugie miejsce w dywizji, ale różnice w czołówce Metro są minimalne. Można sobie gdybać, że Islanders nie utrzymają takiego tempa, Capitals pozostaną w kryzysie do końca roku... Tylko takie gdybanie może nas zaprowadzić poza play-offy. Każdy punkt dla Penguins będzie teraz bezcenny. 

Po przerwie nie gra się łatwo. Nie czeka nas dzisiaj zapewne najlepszy występ ze strony żadnej drużyny. Devils jednak to aktualnie najgorsza drużyna naszej dywizji. New Jersey przegrało 7 spotkań na ostatnie 10 rozegranych meczów. Aktualnie Diabły notują serię trzech porażek z rzędu.

Dla Penguins nadal dzisiaj nie zagrają Zach Aston-Reeese oraz Justin Schultz. Sullivan określa ich status jako week-to-week. Prócz tego wszyscy są gotowi do gry i wzięli udział w porannym treningu. W bramce pojawi się dzisiaj Matt Murray.

Devils mają sporo kontuzji. Nadal nie zagra dzisiaj Schneider, Hall, Wood oraz Lovejoy. 

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby  Simon
Rust Małkin  Kessel
Pearson  Brassard  Hornqvist
Sheahan  Cullen Wilson

Dumoulin  Letang
Maatta Riikola
Pettersson Johnson

Murray

Przewidywany skład Devils:

Johansson — Hischier  Bratt
Coleman  Zajac  Palmieri
Seney Zacha  Stafford
Boyle  Rooney  Gabriel

Greene  Severson
Butcher  Vatanen
Mueller  Santini

Kinkaid

Początek spotkania o tradycyjnej 1:00 czasu polskiego. Tranmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens! 

 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.