Mecz #47: Coyotes vs. Penguins

Dwie porażki z rzędu to zdecydowanie zbyt dużo. Dzisiaj Penguins będą starały przełamać się słabszą passę meczem w Arizonie.

Dwa przegrane spotkania po imponującej serii spowodowały, że Penguins spadły na czwarte miejsce w dywizji i niewiele brakuje abyśmy wylecieli z miejsca gwarantującego awans do play-offów. Islanders grają ostatnio bardzo dobrze i z przewagą dwóch punktów nad Pens zajmują trzecie miejsce. Trzy oczka tracimy do Capitals i Columbus. Co ważne wszystkie drużyny mają rozegrane po tyle samo spotkań.

Tym bardziej ważne jest zwycięstwo w dzisiejszym meczu. Porażka z pewnością ponownie wprowadzi małą nerwowość w drużynie, tym bardziej, że w sobotę zagramy z dobrze spisującym się Vegas.

Bilans ostatnich 10 spotkań Coyotes to 5-4-1. Ostatnio jednak Arizona pokonała San Jose Sharks 6:3 czyli ekipę, z którą wyraźnie ulegliśmy przed kilkoma dniami. Nie czeka nas więc prosty mecz.

Co do składu Penguins na dzisiejsze spotkanie są dobre informacje. Prawdopodobnie do gry powróci Patric Hornqvist. Nadal zabraknie jednak Zacha Aston-Reese. Najprawdopodobniej w pingwinich barwach zadebiutuje dzisiaj Joseph Blandisi. 

Do gry w defensywie powróci zaś Juuso Riikola, który ponownie wypchnie ze składu meczowego Jamiego Oleksiaka.

Coyotes do dzisiejszego meczu przystąpią ze sporymi kontuzjami. Zabraknie podstawowego golkipera Raanty. Nie zagra także Grabner, Dvorak, Demers oraz Schmaltz. 

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby Rust
Pearson  Małkin  Hornqvist
Simon  Brassard  Kessel
Blandisi  Cullen  Sheahan

Dumoulin  Letang
Maatta  Riikola
Pettersson Johnson

DeSmith

Przewidywany skład Coyotes: 

Keller — Weal  Fischer
Panik  Stepan Hinostroza
Galchenyuk  Cousins  Garland
Crouse  Kempe Archibald

Ekman-Larsson  Hjalmarsson
Chychrun  Lyubushkin
Oesterle  Goligoski

Kuemper

Podróż po zachodzie w trakcie, a więc początek meczu dopiero o godzinie 3:00 czasu polskiego. Mamy jednak weekend więc warto zarwać noc z Pingwinami! Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens! 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.