Mecz #46: Sharks vs. Penguins

Dziwny jest terminarz Pingwinów w ostatnich i na następne dni. Po dwóch meczach back-to-back nasi zawodnicy otrzymali dwa dni przerwy i dzisiaj zagrają z San Jose Sharks aby w weekend rozegrać kolejną serię back to back. 

Gdy Pingwiny odpoczywały przez dwa dni, reszta ligi grała. Jak teraz wygląda tabela naszej dywizji? Na czele Capitals z przewagą trzech punktów nad nami. Drudzy są Blue Jackets, do których tracimy jeden punkt. My zaś spadliśmy na trzecią lokatę z 56 punktami. Co ważne wszystkie ekipy mają rozegrane po tyle samo spotkań. Zwycięstwo w dzisiejszym meczu oznaczałoby więc punktową stratę do Capitals jeśli ci przegrają dzisiaj z Predators.

Do tego jednak daleka droga bowiem Sharks po słabym początku sezonu przypomnieli sobie jak grać w hokeja na najwyższym poziomie. Rekiny wygrały sześć spotkań z rzędu. Ostatnio pokonały na wyjeździe Ottawa Senators 4:1. San Jose ma na swoim koncie już 61 punktów. a to przekłada się na drugie miejsce w Pacific.

Penguins zmagają się niestety z kontuzjami. Dzisiaj ponownie na lodzie nie zobaczymy Patrica Hornqvista. O występie Aston-Reese'a także możemy zapomnieć. Z dobrych informacji  z drużyną trenuje już Justin Schultz. Na razie jednak nie został dopuszczony do pełnego fizycznego treningu.

Dla Sharks zaś nie zagra dzisiaj zapewne Vlasic i Braun. Reszta ekipy z San Jose jest zdrowa, na czele z Erikiem Karlssonem. 

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby Rust
Pearson  Małkin Simon
Sheahan  Brassard  Kessel
Grant  Cullen Wilson

Dumoulin  Letang
Maatta  Oleksiak
Pettersson  Johnson

Murray

Przewidywany skład Sharks:

Sorensen — Thornton  Pavelski
Radil Couture  Meier
Kane  Hertl  Donskoi
Karlsson  Goodrow  Labanc

Dillon  Karlsson
Simek  Burns
Ryan  Heed

Jones

Początek spotkania dopiero o godzinie 4:00 czasu polskiego ze względu na grę na dalekim zachodzie. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.