Mecz #39: Wild vs. Penguins

Czy można byłoby sobie wymarzyć lepsze zakończenie roku niż zwycięstwo Penguins i przedłużenie serii do sześciu wygranych meczów z rzędu? Dzisiaj szanse na przedłużenie serii zwycięstw będą mieli podopieczni Mike'a Sullivana, którzy zagrają z Minnesota Wild równo o północy czasu polskiego. Sylwester z pingwinim meczem w tle? Dlaczego nie!

Penguins mają na swoim koncie 46 punktów i pomimo serii pięciu zwycięstw z rzędu nie zdołali zbliżyć się nawet o jeden punkt do Washington Capitals. Wszystko przez to iż Caps również mają swoją serię. Udało nam się póki co odrobić za to dwa punkty do drugiego Columbus. Aktualnie do Blue Jackets tracimy jedno oczko.

Niestety przed dzisiejszym meczem powiększyła nam się lista kontuzjowanych zawodników. Wiemy, że w dzisiejszym meczu nie zagra ani Maatta ani Rust. Obaj zawodnicy mają status day-to-day po meczu w St. Louis. Oznacza to powrót do składu Jamiego Oleksiaka oraz Dereka Granta. 

Zagramy z Wild, którzy ostatnio prezentują się średnio. Bilans ostatnich 10 spotkań Minnesoty to 3-6-1. Wild pokonali ostatnio jednak Winnipeg Jets 3:1. Nie będzie więc to wcale łatwe spotkanie, wręcz przeciwnie. Patrząc na historię, średnio gra nam się na lodzie w St. Paul. 

Dla Wild w dzisiejszym meczu nie zagra Mathew Dumba oraz Nick Seeler.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby  Aston-Reese
Simon Małkin  Hornqvist
Pearson Brassard  Kessel
Grant Cullen Sheahan

Dumoulin Letang
Oleksiak Riikola
Pettersson  Johnson

Murray

Przewidywany skład Wild:

Zucker — Staal  Granlund
Parise Coyle  Kunin
Greenway Koivu Niederreiter
Foligno  Fehr  Hendricks

Suter Spurgeon
Brodin  Pateryn
Bartkowski  Prosser

Dubnyk

Początek meczu już w Nowy Rok bowiem równo o północy 1 stycznia czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.