tangerWśród kibiców Penguins nazywany „Tanger”, urodził się 24 kwietnia 1987 roku w Sainte-Julie (Kanada), ale jego rodzinne miasto to Montreal. Przez Pittsburgh Penguins wybrany został w drafcie w 2005 roku (62nd overall), jednak pierwsze pełne rozgrywki z drużyną przypadły dopiero na sezon 2007/2008. Obecnie Kris jest jednym z podstawowych defensorów Pingwinów.

Przez trzy sezony (2004-2007) Letang grał w Val-d’Or Foreurs w lidze QMJHL. W swoim pierwszym sezonie zdobył 32 punkty (13G, 19A), dzięki czemu powołany został do All-Rookie Team CHL. W sezonie 2005/2006 wraz z tą drużyną uzbierał 68 punktów (25G, 43A) w 60 meczach i dołączył do First Team All-Star Ligii QMJHL.

W lidze NHL Letang zadebiutował w sezonie 2006/2007. Pierwszego gola zdobył w swoim trzecim spotkaniu, które Pingwiny rozgrywały przeciwko New York Rangers (mecz zakończony zwycięstwem Pittsburgha 6-5). Pomimo dwóch trafień do bramki w 7 spotkaniach Kris został odesłany do Val-d’Or w celu dalszego rozwoju. Wraz z drużyną dotarł do finałów Ligii QMJHL i zdobył 31 punktów (12G, 19A) z rozgrywkach posezonowych.

Także w tym sezonie po Tangera zgłosiła się drużyna z AHL, zaplecze Pittsburgh Penguins – Wilkes-Barre/Scranton Penguins, która grała w drugiej rundzie Calder Cup playoffs. Letang wystąpił w jednym meczu, zaliczając asystę.

Wraz z końcem sezonu 2006/2007 Kris zgarnął trzy nagrody ligii QMJHL – Emile Bouchard Trophy (dla najlepszego obrońcy), Paul Dumont Trophy (najlepsza osobowość), a także Kevin Lowe Trophy (najlepszy defensywny obrońca).

Kampanię 2007/2008 Kris rozpoczął w AHL. Na powołanie do Penguins nie musiał jednak długo czekać – po zdobyciu 7 punktów (1G, 6A) w 10 spotkaniach Letang dołączył do drużyny. Rozegrał 63 spotkania, punktując 17 razy (6G, 11A), co dało mu 6. wynik wśród debiutujących obrońców. Wraz z Pingwinami dotarł także do finału PO, gdzie Pingwiny pokonane zostały przez Detroit Red Wings w 6 spotkaniach.

Sezon 2008/2009 Pingwiny rozpoczęły od umieszczenia dwóch podstawowych obrońców (Gonczar, Whitney) na long-term injured reserve. W taki oto sposób Letang sparowany został z Orpikiem, jednocześnie spadła na niego większa odpowiedzialność gry przy niebieskiej linii. Kris nie zawiódł – w sezonie zaliczył 10 trafień do bramki i 23 asysty, co dało mu najwyższy punktowy wynik wśród Pingwinich obrońców.

W pamiętnych PO Letang zdobył także swojego pierwszego posezonowego gola (druga runda, trzecie spotkanie z Washington Capitals). Na następne trafienia nie  czekał długo – m.in. w finale playoffs Kris, ponownie w Game 3, pomógł pokonać Pingwinom Detroit Red Wings. Ostatecznie, po 7 spotkaniach z dobrze znanym z zeszłego roku rywalem, Letang wraz z drużyną 12 czerwca 2009 roku sięgnął po Stanley Cup, kończąc jednocześnie posezonowe rozgrywki z dorobkiem 4 goli i 9 asyst zdobytych w 23 spotkaniach.

2009/2010 był najgorszym pod względem punktowym sezonem Krisa. W rozegranych przez siebie 73 meczach sezonu regularnego zdobył zaledwie 27 punktów (3G, 24A). Nie przeszkodziło to jednak w podpisaniu nowego kontraktu – 30 marca 2010 roku Tanger zakontraktowany został na 4 kolejne lata (do końca 2013/2014) za roczną sumę 3.5 mln dolarów.

Playoffs 2010 roku także nie należały do udanych. Pittsburgh Penguins odpadli w drugiej rundzie, choć Letang w 13 spotkaniach 5 razy trafiał do bramki przeciwnika i 2 razy asystował.

2010/2011 to dotychczas najlepszy sezon Letanga. Po tym jak Penguins nie przedłużyli kontraktu z Gonczarem, Kris stał się, obok Orpika, podstawowym obrońcą klubu z Pittsburgha. Początek sezonu w wykonaniu Tangera to brawurowe zagrania pod bramką przeciwnika i piękne akcje wraz z kapitanem drużyny – Crosbym. To właśnie w tym okresie Kris wymieniany był jako potencjalny kandydat do Norris Trophy. Jednak po kontuzji Sidney’a Letang wyraźnie przycichł. Nie przeszkodziło mu to jednak w dostaniu się do składu 2011 NHL All-Star Game, a także ukończeniu sezonu z 50 punktami na koncie (8G, 42A). Kris był także jednym z dwóch zawodników (drugi to Max Talbot) Penguins, którzy rozegrali wszystkie 82 mecze sezonu regularnego.

W krótkich playoffach Kris w 7 spotkaniach z Tampa Bay Lightning zaliczył jedynie 4 asysty.

Letang reprezentował także swój kraj w międzynarodowych zawodach hokejowych. W 2005 roku zadebiutował w Team Canada  podczas World U18 Championships, które odbywały się w Czechach. W 6 rozegranych przez siebie spotkaniach Tanger zdobył 4 punkty (2G, 2A) i wraz z reprezentacją zdobył srebrny medal.

Podczas World Junior Championships w 2006 roku, które odbywały się w Vancouver, Kris rozegrał 6 meczy i sięgnął wraz z drużyną po złoty medal. Sukces powtórzył wraz z reprezentacją w tych samym zawodach w 2007 roku już jako kapitan drużyny.

Kris, popularnie nazywany w Pittsburghu „Tanger”, cieszy się dużą sympatią kibiców. Znany jest z dużego poczucia humoru, lakonicznych wypowiedzi z szatni, a także zamiłowania do kotów, które stało się obiektem żartów miłośników Penguins.

Prywatnie (dane z penguins.nhl.com):

- Jego ulubione "wyjazdowe" miasto to New York, natomiast "wyjazdowa" hala to Bell Centre w Montrealu.

- Poza hokejem jego dwa ulubione sporty to tenis i golf.

- Ulubione: miejsce na wakacje - Hawaje; danie - stek; zespół - Metallica; film - The Game

- Chciałby spotkać Maurice "The Rocket" Richarda.