Zakończenie fazy grupowej MŚ Elity

Za nami faza grupowa Mistrzostw Świata Elity, które w tym roku rozgrywane są na Słowacji. Z racji, że Pens zakończyli tegoroczne zmagania o Puchar Stanley'a na I rundzie, siedmiu graczy Pittsburgha zostało powołanych do swoich reprezentacji. Oto krótkie podsumowanie ich występów w fazie grupowej turnieju:

Matt Murray i Jared McCann (Kanada)
Nasz podstawowy bramkarz zanotował 3 występy, w których to zaliczył 78 skutecznych obron. Zanotował jeden shootout (3:0 z USA) i dwa zwycięstwa (6:5 ze Słowacją, porażka 1:3 z Finlandią). Z kolei Jared McCann punktował w meczach z Wielką Brytanią (8:0), Słowacją (6:5), Danią (5:0) i USA (3:0). Zanotował 2 bramki i 2 asysty oraz 4 minuty na ławce kar.

Jewgienij Małkin (Rosja)
Sborna jako jedyna reprezentacja wygrała wszystkie 7 gier i jest wysoko notowana do końcowego triumfu w tych Mistrzostwach. Małkin oddał łącznie 28 strzałów, co przełożyło się tylko na jedno trafienie. Dołożył do tego 5 asyst i spędził 4 minuty na ławce kar. Punktował w meczach z Norwegią (5:2), Austrią (5:0) i Szwecją (7:4).

Patric Hornqvist i Marcus Petterson (Szwecja)
Zespół Trzech Koron fazę grupową zakończył na trzeciej pozycji w grupie B. Marcus zanotował tylko 1 asystę w meczu z Rosją (4:7). Z kolei Patric jest jednym z liderów reprezentacji. Oddał do tej pory 15 strzałów z czego 6 znalazło drogę do bramki. Dołożył do tego 3 asysty i 14 minut na ławce kar. Punktował we wszystkich meczach oprócz potyczki z Rosją.

Dominik Simon (Czechy)
Podobnie jak Hornqvist, fazę grupową zakończył z conajmniej jednym punktem w meczu, oprócz potyczki... z Rosją. 21-krotnie próbował pokonać bramkarza rywali, co skutecznie udało mu się 4 razy. Zanotował także 7 asyst. Dwie minuty spędził na ławce kar.

Teddy Blueger (Łotwa)
Jako jedyny z Pingwinów, który turniej zakończył na fazie grupowej. Niezwykle aktywny w każdym pojedynku, oddał 22 strzały. Punktował tylko w wygrancych spotkaniach z Austrią (5:2), Włochami (3:0) i Norwegią (4:1). Mistrzostwa zakończył z 4 punktami (1 bramka i 3 asysty).

Ćwierćfinały:
Kanada (Murray, McCann) - Szwajcaria
Rosja (Małkin) - USA
Finlandia - Szwecja (Hornqvist, Petterson)
Czechy (Simon) - Niemcy

EDIT:
Matt Murray i Jared McCann z reprezentacją Kanady awansowali do półfinału Mistrzostw Świata po zwycięstwię 3:2 nad reprezentacją Szwajcarii. Murray zanotował 22 skuteczne obrony.
Jewgienij Małkin zaliczył asystę w starciu reprezntacji Rosji z USA. Sborna wygrała 4:3 i awanoswała do półfinału turnieju, w którym to podejmie Finlandię.
Reprezentacja Szwecji w składzie z Marcusem Petterssonem i Patric'iem Hornqvistem przegrała w ćwierćfinale z Finami 4:5. Na pożeganie z turniejem jedną z bramek zdobył nasz napastnik.
Dominik Simon zaliczył asystę w meczu Czechy - Niemcy wygranym, przez naszych połduniowych sąsiadów, 5:1.