Madison Square Garden

New York Rangers
5:3

R1.M5.: NYR - PIT 5:3 - Minuta, która zmieniła wszystko

Penguins przegrali drugi mecz w serii z New York Rangers i nadal prowadzą, ale już tylko 3-2. Pittsburgh przegrał w Nowym Jorku 5:3 i prawdopodobnie stracił swojego kapitana z powodu kontuzji.

Wszystko układało się dla Penguins dobrze aż do 33 minuty spotkania. Pittsburgh wówczas prowadził 2:0 i był na dobrej drodze do zamknięcia serii. Niestety wtedy na idiotyczne zagranie zdecydował się zawodnik Rangers, Trouba, który zaatakował Crosby'ego łokciem w głowę. To wyeliminowało naszego kapitana z gry i z jakiegoś powodu sparaliżowało całą drużynę. Cała sytuacja umknęła uwadze sędziów i nie została podyktowana żadna kara dla Troubty.

Rangers zdobyli bowiem 3 bramki w przeciągu niespełna 3 minut i wyszli na prowadzenie. Pens zdołali co prawda odpowiedzieć i wyrównać na 3:3 za sprawą Guentzela, ale w trzeciej tercji nigdy nie zdołali się przegrupować po stracie Crosby'ego i ostatecznie gospodarze wygrali mecz po bramce zdobytej w przewadze przez Chytila.

Nie wiadomo jaki jest stan Crosby'ego, ale wiele wskazuje na to, że Rangers być może zdołali wyeliminować najlepszego zawodnika tej serii do jej zakończenia. Pens muszą się więc przygotować na piątkowe spotkanie prawdopodobnie bez Sida. Miejmy nadzieję, że przewaga domowego lodu pomoże nam w domknięciu tej serii.

Skrót spotkania:

New York Rangers   Pittsburgh Penguins 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)

Bramki i asysty: 36. Fox (Copp, Strome), 37. Lafreniere (Kakko, Trouba), 38. Trouba (Panarin, Miller), 43. Chytil (Lafreniere, Vatrano), 60. R. Lindgren – 11. Guentzel (Rust, Matheson), 28. Letang (Malkin, Zucker), 39. Guentzel (Malkin)

Rangers: Szestorkin (Georgijev) – Miller, Trouba (A), R. Lindgren, Fox, Braun, Schneider, Nemeth – Kreider (A), Zibanejad, Vatrano – Panarin (A), Strome, Copp – Lafreniere, Chytil, Kakko – Rooney, Reaves.

Penguins: Domingue (D'Orio) – Matheson, Letang (A), Pettersson, Marino, Friedman, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – Heinen, Malkin (A), Kapanen – Zucker, Carter, McGinn – Boyle, Blueger, Rodrigues.