Scotiabank Arena

2:3
Montreal Canadiens

QR M1.: PIT - MTL 2:3 OT - Mecz niewykorzystanych szans

Penguins przegrali pierwsze spotkanie rundy kwalifikacyjnej z Montreal Canadiens 3:2 po dogrywce. W rywalizacji do trzech zwycięstw kanadyjski zespół prowadzi 1:00.

Bramki dla Penguins zdobywali Sidney Crosby oraz Bryan Rust. W bramce całkiem nieźle zaprezentował się Matt Murray.

Penguins byli lepszą drużyną w tym spotkaniu, ale nie potrafili wykorzystać danych im szans. Podopieczni Mike'a Sullivana wykorzystali tylko jedną na siedem gier w przewadze, Conor Sheary nie wykorzystał także rzutu karnego podyktowanego pod koniec trzeciej tercji. Pens grali również niemal dwie minuty w podwójnej przewadze w trzeciej części spotkania tego także nie udało się wykorzystać. Wszystko to zemściło się w na Pingwinach w dogrywce gdzie spotkanie udało się zakończyć w 74 minucie gry Petry'emu.

Pens mają sporo do myślenia przed drugim spotkaniem serii. Wielkim problemem dla Pens zgodnie z oczekiwaniami był golkiper Canadiens, Corey Price. Zamurował on niemal dostęp do swojej bramki.

Drugie spotkanie serii odbędzie się w poniedziałkową noc. Początek spotkania również o godzinie 2:00.

Pittsburgh Penguins  Montreal Canadiens 2:3 OT (0:1, 2:1, 0:0  0:1)

Bramki i asysty: 30. Crosby (Guentzel, J. Schultz), 33. Rust (Hörnqvist, McCann) – 12. Kotkaniemi (Byron, Kulak), 27. Suzuki, 74. Petry (Gallagher, Danault)

Penguins: M. Murray (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), M. Pettersson, Marino, J. Johnson, J. Schultz – Guentzel, Crosby (C), Sheary – Rust, Malkin (A), Zucker – Hörnqvist, McCann, Marleau – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.

Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – Chiarot, S. Weber (C), Kulak, Petry, Mete, Ouellet – Tatar, Danault, Gallagher (A) – Drouin, Suzuki, Armia – Lehkonen, Kotkaniemi, Byron (A) – Weise, Domi, Weal.