Penguins wymieniają Maattę za Kahuna

Jest pierwszy transfer tego lata w Pittsburghu i wydaje się, że nasz manager od razu rozpoczyna od zwycięstwa. Penguins pozyskali Dominika Kahuna i 5 rundę draftu w tym roku w zamian za Olliego Maattę od Chicago Blackhawks. 

To, że Penguins będą musieli oddać obrońcę tego lata i to, że będzie to Maatta było niemal pewne. Pens mają bowiem zakontraktowanych Letanga, Dumoulina, Schultza, Gudbranssona, Johnssona, Ruhwedela oraz Riikolę, który otrzymał kontakt na poziomie tylko NHL, a więc nie będzie mógł grać w AHL. Dodatkowo Pens obowiązkowo chcą zakontraktować Peterssona, któremu skończyła się umowa po poprzednim sezonie i ma status RFA. Dodatkowo Pens podpisali utalentowanego młodego obrońcę Calena Addisona, który również może zadebiutować w NHL w przyszłym sezonie. Z tej wyliczanki wynika, że Pens powinni oddać jeszcze jednego obrońcę aby nie mieć ich zbyt dużo i zagwarantować sobie cap space. 

Penguins pozyskali w zamian młodego, utalentowanego napastnika. Kahun ma niemieckie i czeskie obywatelstwo, w poprzednim sezonie zadebiutował w NHL, rozegrał wszystkie spotkania w sezonie i zaliczył niemal 40 punktów. 23-latek występował także w special teams Blackhawks. 

Dodatkowo Pens zdołali wyrwać od Blackhawks pick w 5 rundzie draftu, który z pewnością się przyda bowiem w tym roku nie pozostało nam zbyt wiele wyborów w drafcie. 

Kahun ma także bardzo niski kontrakt w przyszłym sezonie i ma status RFA. Penguins na tym transferze zaoszczędzili ponad 3 miliony dolarów, które będą mogły być wykorzystane na przedłużenie umów z takimi zawodnikami jak Pettersson, Aston-Reese czy Blueger.

Rutherford zapowiadał przynajmniej dwa transfery. Kto będzie następny? 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.