Penguins vs. Tampa - runda 1 mecz 7

Gra wraca do Pittsburgha. Na lodowisku w CONSOL Energy Center zmierzą się dziś o 8 p.m. (2.00 czasu polskiego) Penguins i Lightning w Game 7. Jest to ostatnie spotkanie tej pary, a zwycięzca przejdzie do półfinałów Konferencji Wschodniej.

Pingwiny miały już dwie okazje by zakończyć tę serię. Niestety roztrwoniły przewagę 3-1, pozwalając wygrać Błyskawicom dwa mecze pod rząd (niechlubne 2-8 w CEC i 2-4 na Florydzie). Dlatego też potrzebna jest GAME 7, która rozstrzygnie rywalizację - dzisiaj wygrana drużyna zbiera wszystko, podczas gdy przegrany może udać się na pole golfowe, by rozpocząć wakacje, które potrwają mniej więcej do połowy/końca września.

Co muszą zrobić Pingwiny by zaistnieć w meczu numer 7? Przede wszystkim popracować nad skutecznością opłakiwanej przez kibiców gry w przewadze. Dodatkowo należy zrobić coś, by nie pozwalać Lightning przetrzymywać gry w tercji Penguins. Przyda się także zmobilizowana obrona, która skutecznie wybije z głów Błyskawic jakiekolwiek strzelanie. Przypomnijmy sobie Game 1, gdzie porządny hit Orpika na Stamkosie wyłączył potencjał ofensywny młodego napastnika zespołu z Tampy, a co za tym idzie – rozbił pierwszą linię ataku Lightning. Wynik też był niczego sobie – 3:0 i SO Flowera.

Pittsburgh ma także przewagę własnego lodu, jednakże Game 7 jest jak wielka loteria – „wszystko się może zdarzyć”. Zwłaszcza gdy oba zespoły są zdeterminowane i zdolne zrobić wszystko co potrzeba, by przejść dalej.