Penguins vs. Tampa - runda 1 mecz 5

Dzisiaj o 12 p.m. (18.00 czasu polskiego – bardzo dogodna pora dla przeciętnego Europejczyka) w CONSOL Energy Center rozpocznie się Game5 pomiędzy Penguins a Lightning. Stan serii wynosi 3-1, a więc drużyna z Pittsburgha potrzebuje tylko jednej wygranej, by zakończyć przygodę Tampa Bay z rozgrywkami posezonowymi.

Ostatnie spotkanie tych dwóch klubów przysporzyło wielu emocji kibicom obu drużyn. Po zaciętych 3 tercjach tablica pokazywała wynik 2-2, potrzebna więc była dogrywka. Z pierwszego OT nie wyniknęło nic (oprócz dodatkowego zmęczenia graczy), dlatego też gracze jeszcze raz wyjechali na lód. Tym razem wystarczyły już zaledwie 3 minuty 38 sekund, by rywalizacja rozstrzygnęła się na korzyść Pingwinów. Gola na miarę zwycięstwa strzelił James Neal (jego pierwszy gol podczas rozgrywek posezonowych), który tym samym stał się bohaterem kibiców Penguins.

neal

Dzisiaj Pingwiny wracają na własny lód, także na pewno zdeterminowane będą, by zakończyć pierwszą rundę PO zwycięstwem przed własną publicznością.