Obóz przygotowawczy wystartował!

W dniu dzisiejszym w Pittsburghu wystartował obóz przygotowawczy dla zespołu przed zbliżającym się sezonem. Menadżer Penguins, Ron Hextall podał do wiadomości publicznej kilka istotnych informacji. 

Tylko jeden zawodnik obecny na campie nie jest zaszczepiony. Hextall powiedział jednak, że gracz ten przyjmie swoje dawki szczepionki w najbliższych tygodniach i przed sezonem zespół będzie w 100% zaszczepiony.

Niestety informacje o pauzie Małkina są gorsze niż początkowo się wydawało. Geno przeszedł operację kolana i nie zagra przynajmniej w pierwszych dwóch miesiącach rozgrywek. To duże osłabienie Penguins, który prawdopodobnie nawet do stycznia będą musieli radzić sobie bez swojego drugiego centra.

Crosby również nie będzie gotowy do gry na początku sezonu, ale nasz kapitan do gry powinien wrócić jeszcze w październiku. Sid jest już w Pittsburghu i wczoraj brał udział w klubowym media day. 

Nieobecność dwóch czołowych centrów klubu w pierwszych meczach sezonu to dobra okazja dla młodych zawodników na pokazanie się i debiut w NHL. Mowa tutaj głównie o Samie Poulin oraz Nathanie Legare, którzy są czołowymi prospektami klubu.

W PPG Paints Arena pojawił się już tafla:

Pierwszy sparing Pens rozegrają 27 września na własnym lodzie przeciwko Columbus Blue Jackets. 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.