Niemi i Hunwick w Penguins

Są pierwsze ruchy menadżera Penguins podczas rynku wolnych agentów! Pingwiny podpisały backupa dla Matta Murraya, Anttiego Niemi oraz doświadczonego defensora Matta Hunwicka.

O Niemim informowaliśmy już wcześniej. Dzisiejszy transfer był tylko potwierdzeniem tych informacji. Niemi podpisał bardzo promocyjny kontrakt na kwotę 700 tysięcy dolarów. Praktycznie zerowe ryzyko. Antti potrafi dobrze zabronić w bramce, miejmy nadzieje, że zmiana środowiska przełoży się także na jego lepszą formę.

Drugi kontrakt to doświadczony defensora Matt Hunwick podpisany przez Penguins na trzy lata na kwotę 2,25 miliona dolarów. Hunwick będzie pełni rolę defensora trzeciej linii. Będzie odpowiedzialny głównie za grę w penalty killing i bardziej defensywny styl gry przy ofensywnie uzdolnionych defensorach jakich posiadamy w postaci Justina Schultza, Krisa Letanga czy Iana Cole. W mojej ocenie dobry ruch.

Wiemy natomiast, że do klubu nie powrócą na pewno Nick Bonino (kontrakt z Predators), Chris Kunitz (kontrakt z Tampa Bay) oraz Trevor Daley (kontrakt z Detroit Red Wings). 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.