Mecz #9: Canucks vs. Penguins

Ostatni mecz podczas tego piekielnie długiego road tripu to starcie z Vancouver Canucks. Penguins powalczą o czwarte zwycięstwo w czwartym meczu kanadyjskiej podróży.

Będzie to zarazem spotkanie rewanżowe z Canucks, którzy przed kilkoma dniami pokonali na w Pittsburghu po dogrywce 3:2. Był to dla Penguins wówczas bardzo rozczarowujący wynik. Tym większe ambicje przed dzisiejszym spotkaniem aby się zrewanżować. 

Ostatni mecz w Calgary był kwintesencją pingwiniego hokeja  przerażająco skuteczna ofensywa, niezła defensywa i przede wszystkim Matt Murray, który sporo dorzucał od siebie i notował świetne interwencje. Takiego Matta chcemy oglądać przez cały sezon. Nasz golkiper w końcu wygląda jak gość, który wygrał dwa puchary.

Vancouver dzisiaj powraca do domu po kilku spotkaniach na wyjeździe. Ostatnio Canucks przegrali w Arizonie 4:1, a ich drużyna to obecnie szpital polowy. Kontuzjowani są tacy zawodnicy jak Beagle, Petterson, Edler, Tanew czy Boeser. Canucks z pewnością więc nie wystawią najsilniejszego składu na mecz z Penguins.

Penguins w ostatnim meczu po raz kolejny przetasowali linie ofensywne. Brassard ponownie znalazł się u boku Sida na skrzydle, Grant wskoczył do składu w miejsce Spronga i zajął pozycję Brassarda w trzeciej lini. Poza tym Juuso Riikola został odesłany na trybuny i okazję na debiut w tym sezonie otrzymał Chad Ruhwedel, który zresztą rozegrał bardzo dobre zawody. Po 9 bramkach zdobytych w ostatnim meczu dzisiaj możemy spodziewać się identycznego zestawienia. 

Warto zaznaczyć, że odesłanie Riikoli na trybuny zapewnie nie wynika tyle ze słabej gry Fina (bo grał on całkiem przyzwoicie), a z faktu, że po kontuzji Schultza Penguins w składzie mieli tylko jednego obrońcę z prawym uchwytem kija. Był to Kris Letang. Reszta naszych zawodników niezbyt dobrze czuje się na prawej stronie bowiem mają lewy uchwyt kija. Chad Ruhwedel był jedyną opcją awaryjną z prawym uchwytem, Riikola nominalnie także grał z lewym. 

Przewidywany skład Penguins:


Matt Murray

MATT MURRAY


Przewidywany skład Canucks:

Leipsic Horvat  Eriksson
Roussel  Sutter  Virtanen
Goldobin  Gaudette  Archibald
Schaller  Granlund  Motte

Hutton  Gudbranson
Pouliot  Stecher
Del Zotto  Biega

Markstrom

Początek spotkania o godzinie 3:00 ale... tej drugiej trzeciej. Dzisiaj mamy zmianę czasu i bez niej spotkanie rozpoczęłoby się o 4:00. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens! 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.