Mecz #82: Penguins vs. Rangers

Dotarliśmy do końca kolejnego sezonu NHL. Dzisiaj Penguins rozegrają swój ostatni, 82 mecz w tej kampanii. Rywalem będzie New York Rangers, a stawka meczu będzie ogromna.

Do rozegrania został jeden mecz, a nadal nie wiadomo z kim zagrają w pierwszej rundzie ani czy będą mieli przewagę lodu. Jakie są możliwe scenariusze?

  1. Gramy z Islanders z przewagą lodu. Scenariusz najbardziej skomplikowany bowiem my musimy ograć Rangers za dwa punkty, a Islanders przegrać z Washingtonem. Wtedy Pens awansują na drugie miejsce w dywizji i zagrają z Isles z przewagą lodu.
  2. Gramy z Islanders na wyjeździe. Aby tak się stało jest kilka opcji. Pierwsza to zwycięstwo Pens i zwycięstwo Islanders wtedy wszystko zostaje tak jak jest dzisiaj. Druga to porażka Penguins po dogrywce wtedy także Pens kończą sezon na trzecim miejscu w dywizji. Jeśli przegralibyśmy z Rangers w regulaminowym czasie gry, a Carolina przegrała swój mecz z Flyers wtedy także mamy trzecie miejsce.
  3. Gramy z Capitals na wyjeździe. Scenariusz najczarniejszy bowiem oznacza spadek w tabeli na pierwszą dziką kartę. Stanie się to jeśli Penguins przegrają z Rangers, a Hurricanes ograją Flyers.

Kluczowe jest więc dzisiaj pokonanie Rangers. Nie ma co liczyć, że Crosby, Guentzel czy inni dostaną mecz odpoczynku przed play-offami. Pens zagrają dzisiaj o bardzo wysoką stawkę. Każdy chce bowiem rozpocząć serię na własnym lodzie. 

Rangers do Pittsburgha przyjadą dzień po przegranym meczu z Columbus po dogrywce. Będą mieli więc w nogach ponad 60 minut gry, niewiele czasu na odpoczynek. Wszystko więc wskazuje na korzyść Pens, ale wiemy jak w tym sezonie nasza drużyna gra z najsłabszymi zespołami. Ma spore problemy.

Na szczęście do gry powrócili już Małkin i Letang. Niestety nadal nie będziemy mogli liczyć na pomoc Dumoulina czy Aston-Reese'a. Powinniśmy zagrać więc w takim samym składzie jak z Red Wings.

Rangers do Pittsburgha przyjadą w niemal najsilniejszym zestawieniu. Wszystko zapowiada także, że w bramce stanie nie Goergiew lecz Lundqvist.

Przewidywany skład Penguins:

McCann — Crosby Guentzel
Rust — Małkin — Kessel
Simon — Bjugstad — Hornqvist
Blueger — Cullen — Wilson

Maatta — Letang
Johnson — Schultz
Pettersson — Gudbranson

Murray

Przewidywany skład Rangers:

Kreider — Zibanejad  Buczniewicz
Lemieux Strome  Namiestnikow
Vesey  Howden  Lettieri
Smith  Andersson  Brickley

Skjei Shattenkirk
Staal  DeAngelo
Lindgren  Pionk

Lundqvist

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Jest o co grać, emocje są więc gwarantowane. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!


POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.