Mecz #71: Sabres vs. Penguins

Dzisiejszy dzień to nasz ostatni pojedynek w tym sezonie przeciwko Buffalo Sabres. O ile dla Sabres wydaje się, że będzie to spotkanie bez większego znaczenia, o tyle dla Pens jest to kolejny bardzo istotny mecz.

Penguins po imponującym zwycięstwie z Capitals znaleźli się ponownie na trzecim miejscu w dywizji ze stratą już tylko czterech oczek do pierwszych Caps oraz dwóch punktów do drugich Islanders, którzy dzisiaj mają przed sobą ciężkie spotkania. Capitals zagrają z Flyers, którzy wciąż liczbą na grę w play-offach, a Islanders z Canadiens, którzy próbują wrócić do miejsca dającego im awans do play-offów.

Pens zagrają z Sabres, którzy przegrali dwa spotkania z rzędu a ich bilans ostatnich 10 meczów to 2-6-2. Niemniej jednak w tym sezonie Pens nie potrafią grać z Szablami, przegraliśmy dotychczasowe dwa spotkania z Buffalo.

Skład na dzisiejsze spotkanie niestety nie ulegnie zmianie. Niestety bowiem nadal zabraknie Krisa Letanga, którego kontuzja okazała się być chyba o wiele bardziej poważna niż nam się wszystkim zdawało. Nie zagra także Zach Aston-Reese, Bryan Rust, Olli Maatta, Chad Ruhwedel... Szpital w Pittsburghu aktualnie ma dosyć pokaźną obsadę. Miejmy nadzieję, że wszyscy zawodnicy wrócą do gry najszybciej jak to tylko możliwe.

Sabres do dzisiejszego meczu przystąpią w niemal najsilniejszym zestawieniu. Zabraknie jedynie McCabe'a oraz zawieszonego Eichela.

Przewidywany skład Penguins:

McCann — Crosby — Guentzel
Blueger — Małkin — Kessel
Simon — Bjugstad — Hornqvist
Blandisi — Cullen — Wilson

Dumoulin — Trotman
Johnson — Schultz
Pettersson — Gudbranson

Murray

Przewidywany skład Sabres:

Skinner — Sobotka  Pominville
Sheary  Rodrigues  Reinhart
Nylander  Mittelstadt  Thompson
Wilson  Larsson  Okoposo

Dahlin  Montour
Hunwick  Ristolainen
Scandella  Nelson

Hutton

Początek spotkania ponownie godzinę wcześniej bowiem już o północy. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.