Mecz #70: Penguins vs. Capitals

Ostatnia prosta do play-offów, a Penguins wciąż ze sporymi szansami iż nie zagrają w rozgrywkach posezonowych. Dzisiaj Pittsburgh zagra mecz ostatniej szansy w kwestii walki o zwycięstwo w dywizji z Washington Capitals.

Capitals aktualnie prowadzą w naszej dywizji z przewagą sześciu punktów nad Pens. Porażka będzie oznaczać ośmiopunktową stratę i praktycznie brak jakichkolwiek szans na znalezienie się na pierwszym miejscu w Dywizji Metropolitarnej na koniec sezonu. Zwycięstwo daje nam jeszcze szanse na powalczenie o pierwsze miejsce oraz realne szanse na drugą lokatę.

To bardzo ważne bowiem pierwsze dwa miejsca oznaczają przewagę lodu w pierwszej rundzie. Nikt nie chce rozpoczynać serii na wyjeździe, a póki co Penguins po kolejnym zwycięstwie Hurricanes ponownie znaleźli się na miejscu z dziką kartą.

Pens ostatnio przerwali punktową serię Bruins, dzisiaj będą starali zrobić się to samo z Capitals, którzy wygrali siedem spotkań z rzędu. W tym sezonie z capitals graliśmy już trzykrotnie i dwukrotnie wygrywaliśmy. 

Niestety dzisiaj będziemy musieli radzić sobie bez Zacha Aston-Reese, który ponownie doznał kontuzji. Jego miejsce w składzie zajmie powołany z AHL Blandisi. To kolejna kontuzja w naszej ofensywie, przypomnijmy, że nie zgra także Bryan Rust.

Dodatkowo w defensywie nadal zabraknie Krisa Letanga. Tanger ponownie trenował z drużyną, ale w jerseyu no-contact. Bez niego o zwycięstwo z Capitals w formie będzie bardzo ciężko.

Dodatkowo dzisiejszy mecz będzie niezwykle niezręczny. Po raz pierwszy bowiem zagramy przeciwko Hagelinowi po jego transferze do Los Angeles, a potem do Washingtonu. Hagelin zapewne otrzyma tribute video będąc ubranym w jersey Capitals. Koszmar każdego fana Pens.

Przewidywany skład Penguins:

McCann — Crosby  Guentzel
Blueger  Małkin  Kessel
Simon Bjugstad  Hornqvist
Blandisi  Cullen Wilson

Dumoulin Trotman
Johnson  Schultz
Pettersson  Gudbranson

Murray

Przewidywany skład Capitals:

Owieczkin — Kuzniecow Wilson
Vrana  Backstrom Oshie
Hagelin  Eller  Connolly
Burakowski Dowd  Boyd

Kempny  Carlson
Orłow  Niskanen
Orpik  Jensen

Holtby

Początek spotkania już o północy ze względu na zmianę czasu w USA, która w Polsce będzie dopiero 31 marca. Także do końca miesiąca hokej o wcześniej porze! Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.