Mecz #68: Blue Jackets vs. Penguins

Pierwsza runda dla Pens, ale dzisiaj druga część ważnego dwumeczu z Columbus Blue Jackets. Penguins powalczą o utrzymanie się na trzecim miejscu w dywizji.

Sytuacja Pens wygląda obecnie nieco lepiej, ale nadal w mgnieniu oka możemy wypaść poza play-offy. Pingwiny to aktualnie trzecia drużyna Dywizji Metropolitarnej z przewagą zaledwie dwóch punktów nad Hurricanes i czterech nad Columbus. Dzisiejsze kolejne zwycięstwo z Blue Jackets byłoby dla nas scenariuszem idealnym przewaga nad Jackets wzrosła by do sześciu punktów i Pens nadal zachowaliby szanse o powalczenie o coś więcej niż trzecie miejsce w dywizji.

Do tego jednak daleka droga bowiem dzisiejszy mecz przez Columbus będzie traktowany jako mecz o życie. Penguins do meczu zapewne ponownie podejdą bardzo defensywnie, ale fala ofensywna dzisiejszych gospodarzy będzie o wiele większa niż ostatnio w Pittsburghu.

Jeśli uda się przetrwać pierwsze minuty meczu bez straty bramki to będzie można uznać to za dobry start. Do tego jednak ponownie potrzebujemy świetnego Matta Murraya i bezbłędnej postawy naszej defensywy, która dzisiaj ponownie będzie musiała radzić sobie bez Krisa Letanga.

Letang ostatnio nie trenował z drużyną bo złapał przeziębienie na współkę z jego kontuzją. Nie ma więc co liczyć na powrót Krisa w ten weekend. 

Do wygrania dzisiejszego meczu będzie nam także potrzebne dobre powerplay i Phil Kessel, który w końcu ostatnio się odblokował. Dzisiaj także od Kessela może zależeć bardzo dużo. Ostatnio ogromna część naszych bramek zdobywana jest przy udziale naszego kapitana. Crosby potrzebuje odciążenia i ostatnio to się udało. Bramka Kessela w przewadze oraz naszej trzeciej formacji na 2:0 to dobre sygnały.

Zmiany w składzie Pens na dzisiejszy mecz są raczej niespodziewane. W przypadku Jackets pozostaje tylko pytanie kto stanie w bramce? Ostatnio Bobrowski został odesłany na trybuny i nawet nie pełnił roli rezerwowego. Zapewne dzisiaj ponownie w bramce stanie Korpisalo. 

Przewidywany skład Penguins:

Simon — Crosby — Guentzel
Aston-Reese — Małkin — Kessel
McCann — Bjugstad — Hornqvist
Wilson — Cullen — Blueger

Dumoulin — Trotman
Schultz — Pettersson
Johnson — Gudbransson

Murray

Przewidywany skład Blue Jackets:

Panarin — Duchene — Atkinson
Foligno — Wennberg — Anderson
Dzingel — Dubois — Bjorkstrand
Hannikainer — Jenner — Dubinsky

Werenski — Jones
Nutivaara — Savard
Harrington — Kukan

Korpisalo

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisja tradycyjnie na NHL.tv, które do końca sezonu jest dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie!

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.