Mecz #67: Penguins vs. Blue Jackets

Przed nami piekielnie ważny dwumecz z Columbus Blue Jackets, które mogą okazać się kluczowe w kwestii awansu do play-offów. Będą to dodatkowe dwa ostatnie mecze z Jackets w tym sezonie. 

Penguins jak na razie radzili sobie bardzo dobrze z Blue Jackets. Dwa poprzednie spotkania zakończyły się zwycięstwami naszej ekipy. Było to jednak przed falą transferów jakie wykonali Blue Jackets. Dobrze  graliśmy jedno spotkanie z Columbus po trade deadline, ale nowe nabytki grały na gorąco i jeszcze nie dostosowały się do stylu drużyny.

Teraz nowe nabytki Blue Jackets z pewnością bardziej wpasowali się w styl drużyny i czekają nas ciężkie mecze. Blue Jackets także zdają sobie sprawę jaka jest waga tych spotkań. Aktualnie Columbus traci do nas dwa punkty i nadal znajduje się poza play-offami. Dwa zwycięstwa z Pens mogą obrócić sytuacje o 180 stopni.

Ostatnio w Penguins jednak iskrzy. W końcu wygląda to jak drużyna, która może z powodzeniem powalczyć o play-offy i w play-offach. Architekci sukcesu? Kapitalny Crosby oraz Guentzel, a także błyszczący ostatnio Matt Murray, który dzisiaj zapewne po raz kolejny z rzędu stanie w bramce. Drużyna w końcu łapie formę? Za wcześnie jeszcze aby tak stwierdzić, ale z pewnością jest lepiej. 

Niestety wszystko wskazuje na to, że dzisiaj Penguins ponownie nie będą mogli liczyć na pomoc Letanga, który co prawda trenuje z drużyną, ale w jerseyu no-contact. Na szczęście do gry powrócił już Brian Dumoulin, ale Letang bardzo przydałby się naszej drużynie na spotkanie z takim zespołem jak Blue Jackets.

Wszyscy mają nadzieję, że dzisiaj nastąpi w końcu przełamanie się Phila Kessela. Kessel nie strzelił bramki od 16 spotkań, ostatnio był bardzo bliski zdobycia gola, ale na Philu wydaje się ciążyć jakaś klątwa. Czas ją zakończyć.

Przewidywany skład Penguins:

McCann — Crosby — Guentzel
Aston-Reese — Małkin — Kessel
Simon — Bjugstad — Hornqvist
Wilson — Cullen — Blueger

Dumoulin — Trotman
Schultz — Pettersson
Johnson — Gudbransson

Murray

Przewidywany skład Blue Jackets:

Panarin — Duchene — Atkinson
Foligno — Wennberg — Anderson
Dzingel — Dubois — Bjorkstrand
Hannikainer — Jenner — Dubinsky

Werenski — Jones
Nutivaara — Savard
Harrington — Kukan

Bobrowski

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisja tradycyjnie na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.