Mecz #36: Canucks vs. Penguins

Ostatnie spotkanie Pens przed przerwą świąteczną i ostatnie w tym sezonie na zachodzie Kanady. Podopieczni Mike'a Sullivana zmierzą się dzisiejszej nocy z Vancouver Canucks.

Niewiele zmieni się w składzie Penguins w porównaniu do wczorajszego meczu z Oilers. Jedyną zmianą będzie zapewne powrót Matta Murraya do bramki. Będzie to zarazem dopiero druga okazja w tym miesiącu na występ dla Matta. Jedyny mecz jaki Kanadyjczyk rozegrał w grudniu w bramce to mecz z Red Wings 7 grudnia. Mecz wygrany, ale niezbyt dobry w wykonaniu Murraya, który zanotował tylko 89% skuteczność. 

Wczorajszy mecz z Oilers był kolejnym, w którym zawodnicy z bottom lines lub zmiennicy ustalili wynik spotkania. Bramki Ruhwedela i Blandisiego ustaliły przebieg spotkania w Edmonton. Świetnie prezentuje się głębia naszej drużyny w tym sezonie. Tylko liczyć na to, że będzie tak do końca tego sezonu. Wtedy może nas czekać długi run w play-offach.

Póki to jednak nastąpi do play-offów trzeba awansować, a w naszej szalonej dywizji nic w tym sezonie nie jest pewne. Pens pomimo świetnej gry w grudniu zajmują nadal tylko czwarte miejsce w dywizji z przewagą trzech punktów nad piątymi Flyers. Co prawda do drugiego miejsca tracimy tylko dwa punkty, ale powoli przestaje liczyć na to, że Hurricanes, Islanders czy Flyers pękną w pewnym momencie sezonu. Zapowiada się walka o play-offy do ostatnich spotkań sezonu regularnego. 

Przy odpowiednich wynikach dzisiejszych spotkań Pens mogą awansować w tabeli. Konieczne do tego jest rzecz jasna zwycięstwo z Canucks, którzy ostatnio grają mocno w kratkę. Bilans ostatnich 10 spotkań Vancouver to 5-5-0. W tym sezonie graliśmy już z Canucks, wówczas po szalonym meczu Pens wygrali 8:6. 

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Małkin — Rust
Aston-Reese — McCann — Kahun
Galchenyuk — Blueger — Tanev
Simon — Blandisi — Lafferty

Marino — Letang
Johnson — Pettersson
Riikola — Ruhwedel

Murray

Canucks zagrają dzisiaj bez Edlera, Demko oraz Suttera.

Przewidywany skład Canucks:

Pearson — Horvat  Leivo
Miller Pettersson  Boeser
Roussel  Gaudette  Virtanen
Schaller  Beagle  Motte

Hughes  Tanev
Fantenberg  Myers
Benn  Stecher

Markstrom

Początek meczu dopiero o godzinie 4:00 czasu polskiego. Wczesna pobudka w niedzielę? Brzmi jak dobry plan. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!


Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.