Mecz #27: Penguins vs. Islanders

Przed Pingwinami kluczowe kilka dni. Trzy mecze w tym dwa z New York Islanders i Ottawa Senators to bardzo dobra okazja na przebicie się do czołówki naszej dywizji. Czy to się jednak uda?

Rozpoczynamy od spotkania z New York Islanders na własnym lodzie. Z Isles graliśmy już dwukrotnie w tym sezonie i wówczas niestety przegrywaliśmy raz w regulaminowym czasie a raz po dogrywce. Czas więc w końcu złamać złą passę w meczach z drużyną z Long Island.

Islanders są aktualnie na trzecim miejscu w dywizji, ale mają zaledwie dwa punkty więcej niż my stąd te spotkania będą bardzo istotne. Dzisiaj Penguins mogą więc nawet wskoczyć już na trzecie miejsce w Dywizji Metropolitarnej, a strata do Blue Jackets, którzy są drugim miejscu będzie wynosiła już tylko trzy oczka.

Jeśli nasza drużyna zagra z Islanders tak jak pierwszą i trzecią tercję ostatniego meczu z Avalanche to możemy być spokojni o wynik. Jednak jeśli ponownie będzie to wyglądać jak w drugiej tercji tego samego spotkania to możemy mieć spore problemy. Penguins stracili wówczas między innymi kolejną bramkę w przewadze w tym sezonie to musi przestać się przytrafiać naszej drużynie.

W składzie szykują się również zmiany. Niestety kontuzjowany jest Dominik Simon co w obliczu transferu Daniela Spronga zmusi na Penguins szukanie nowych rozwiązań. Do składu ponownie wróci więc Wilson, a Grant będzie centem czwartej linii.

Ponownie indywidualnie trenowali także Matt Murray i Matt Cullen. Jeszcze przed świętami obydwaj powinni wrócić do gry.

Na marginesie wczoraj Penguins wykonali transfer na poziomie AHL z Ottawa Senators. Stefan Elliott i Tomas Lindberg zostali odesłani do Kanady w zamian za Bena Sextona oraz Macoya Erkampsa. Zawodnicy ci raczej nie będą mieli nic wspólnego z NHL.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby  Rust
Pearson  Małkin  Hornqvist
Aston-Reese  Brassard  Kessel
Sheahan  Grant  Wilson

Dumoulin  Letang
Maatta Oleksiak
Petterson  Johnson

DeSmith

Przewidywany skład Islanders:

Lee  Nelson  Eberle
Beauviller  Barzal  Bailey
Kuhnhackl  Filppula  Komarow
Martin  Cizikas  Clutterbuck

Leddy  Boychuk
Hickey  Pulock
Pelech  Mayfield

Greiss

Początek spotkania tradycyjnie o godzinie 1:00 w Pittsburghu. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.