Mecz #12: Maple Leafs vs. Penguins

Dwie porażki z New York Islanders, tym jedna po rzutach karnych to nie jest dobry rezultat dla naszej drużyny. Dzisiaj Penguins będą starali się odegrać na kolejnym wyjazdowym spotkaniu. Rywalem Toronto Maple Leafs.

Dziwnie się w tym sezonie składa, że Penguins z rywalami uważanymi powszechnie w tym sezonie za dobrych grają dobrze, a słabych grają słabo. Na cztery mecze z zespołami, które raczej w tym sezonie potęgami nie będą Pens nie wygrali żadnego meczu ich bilans to 0-2-2. Ciekawe z czego to wynika? 

Dzisiaj Pens po raz kolejny zagrają o utrzymanie pozycji lidera w naszej dywizji. Rywalem będzie Toronto, które także wpadło w mały dołek. Po kontuzji Matthewsa Leafs spadli w swojej dywizji na czwarte miejsce, a ostatnio przegrali dwa spotkania z rzędu. 

Matthews pauzuje w Toronto, a Brassard w Pittsburghu. Zespół z Miasta Stali zdecydował się wpisać Dericka na IR, a więc jego uraz to oficjalnie grubsza sprawa. Ile będzie pauzował Brassard? Tego na razie nie wie nikt. Prócz tego i kontuzji Schultza reszta w naszym zespole jest zdrowa. Kris Letang grał już w Nowym Jorku.

Ciekaw jestem jak będą wyglądały linie Pens w dzisiejszym meczu. Wczoraj trening się nie odbył więc pozostają one zagadką. Jedyną linią, która może liczyć na stałą grę ze sobą jest póki co linia Hagelin  Małkin  Kessel. Kessel z Geno złapał prawdziwą hokejową chemię i oby rozwijała się ona jak najdłużej. 

Przewidywany skład Penguins:


Matt Murray

MATT MURRAY


Przewidywany skład Leafs:

Hyman Tavares  Marner
Marleau  Kadri  Kapanen
Johnsson  Lindholm  Brown
Ennis  Gatuher  Leivo

Rielly  Hainsey
Gardiner  Zaicew
Dermott Holl

Andersen

Dzisiejszy mecz będzie ostatnim przed zmianą czasu w USA więc korzystajmy z wcześniejszej godziny rozpoczęcia — o północy. Transmisja na NHL.tv a dzisiaj także na TVP Sport!

Let's Go Pens! 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.