Mecz #10: Penguins vs. Islanders

Pingwiny w końcu wracają do Pittsburgha. Po długim wyjeździe podopieczni Mike'a Sullivana rozegrają dwumecz z New York Islanders. Spotkanie ze względu na zmianę czasu rozpocznie się już o północy czasu polskiego!

Dzisiejszy mecz miał być nocą z przewodnim motywem Halloween, ale ze względu na sobotnią strzelaninę w Pittsburghu, w której to w synagodze zginęło 10 osób, noc ta została odwołana. Zamiast tego będziemy mieli dzisiaj upamiętnienie zmarłych oraz zbiórkę funduszy dla ich rodzin oraz policjantów, którzy ucierpieli podczas akcji. 

Wracając do hokeja to nie mam dla Was dobrych informacji. Wszystko wskazuje na to, że dzisiaj Derick Brassard ponownie nie zagra. Brassard nie grał już w meczu w Vancouver z powodu kontuzji dolnych partii ciała. Z tym brakiem na krótką metę jednak jesteśmy sobie poradzić.

Gorzej z ewentualną drugą opcją... Kris Letang także ma kontuzję dolnych partii ciała. Kris rozpoczął wczoraj normalnie trening, ale ze względów zapobiegawczych został odesłany przez Sullivana do szatni. Nie jest to chyba nic poważnego, ale może wykluczyć naszego najlepszego defensora z gry na jakiś tydzień. Niemniej jednak w tej sprawie nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu i trener przyznaje, że jest możliwość iż Letang dzisiaj zagra.

Kto w bramce? Pewnie Matt Murray. Ostatni występ DeSmitha, choć kapitalny, był głównie odpoczynkiem dla naszej jedynki. Świetnie, że mamy teraz w Pittsburghu dwóch bramkarzy, którzy grają na najwyższym poziomie. DeSmith okazuje się idealnym backupem i jestem ciekaw co klub w tej sytuacji zrobi z Tristanem Jarry... 

Na co warto zwrócić uwagę? Jewgienij Małkin ma kapitalny początek sezonu. Geno po 9 spotkaniach ma na swoim koncie 18 punktów i dzisiaj będzie walczył o przedłużenie serii meczów, w których punktuje do 8. 

Jesteśmy pierwszy w naszej dywizji i dzisiaj będziemy grali o utrzymanie tej pozycji. Islanders to aktualnie szósta drużyna w tabeli Dywizji Metropolitarnej. Nowy Jork wygrał 5 na 10 rozegranych spotkań. Ostatnio Islanders ograli Hurricanes 2:1. 

Przewidywany skład Penguins:


Matt Murray

MATT MURRAY


Przewidywany skład Islanders:

Lee  Nelson  Bailey
Beauvillier  Barzal  Eberle
Ladd  Filppula  Komarow
Martin  Cizikas  Kuhnhackl

Leddy  Pulock
Pelech  Boychuk
Hickey  Mayfield

Lehner

Mamy najprzyjemniejszy tydzień w roku bowiem wszystkie spotkania ze względu na zmianę czasu, która w USA jest tydzień później niż w Europie, rozpoczynają się godzinę wcześniej. Dzisiaj więc ruszamy o równej północy, a o 23:30 rusza przedmeczowe studio na NHL.tv.

Let's Go Pens! 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.