Mecz 1.: Penguins vs. Devils

It's time to begine, isn't it? Okres wyczekiwania nareszcie się kończy, a Pingwiny ponownie wyjadą na NHL-owskie tafle. Pierwsze spotkanie, tym razem już w nowej Metropolitan Division, Pens rozegrają z New Jersey Devils.

Zbliżające się spotkanie z Devils będzie pierwszym z czterech rozegranych w tym sezonie. Zespoły tyle samo razy zmierzyły się ze sobą w poprzednim sezonie - trzy pojedynki zakończyły się wygraną Devils.

Rywale Penguins nie są jednak tym samym zespołem, co w zeszłym sezonie. Ekipa w szczególności zmieniła się pod kątem ofensywy - w drużynie nie ma już Ilyi Kovalchuka i Davida Clarksona. W ich miejsce sprowadzeni zostali m. in. Ryane Clowe i Jaromir Jagr, który grał w zespole Penguins w latach 1990-2001.

Zmiany nastąpiły także w bramce Devils - w inaugurującym sezon spotkaniu zabraknie Martina Brodeura, którego zastąpi ściągnięty z Vancouver Canucks Cory Schneider. Brodeur nie zagra ze względu na pogrzeb ojca.

Z kolei w bramce po stronie Penguins bez zmian. Na pewno startować będzie Marc-Andre Fleury, ale nie będzie mógł on już liczyć na pomoc Tomasa Vokouna - ten ze względu na skrzepy krwi musi zrobić sobie przerwę. Flowera wspomagać w razie konieczności będzie Jeff Zatkoff, który jednak nie ma żadnego doświadczenia w grze w NHL.

"Wydaje mi się, że na obozie przygotowawczym spisywałem się stopniowo coraz lepiej", zapewnił jednak Flower. "Refleks, w zasadzie wszystko zdaje się wyglądać lepiej."

W Pittsburghu zrobił nam się przed sezonem mały szpital. Vokoun i D'Agostini zostali wpisani na LTIR. Neal ma status D2D i nie wiadomo czy dzisiaj wystąpi. Za to w obronie zabraknie Krisa Letanga. Niepewny jest też status Brooksa Orpika.

Przewidywany skład Penguins:

Kunitz - Crosby - Dupuis
Jokinen - Małkin - Vitale
Kobasew - Sutter - Bennett
Glass - Jeffrey - Adams

Orpik - Martin
Scuderi - Niskanen
Maatta - Bortuzzo

Fleury

Przewidywany skład Devils:

Clowe - Elias - Brunner
Henrique - Zajac - Jagr
Zubrus - Loktionov - Ryder
Carter - Gionta - Bernier

Salvador - Zidlicky
Greene - Larsson
Volchenkov - Harrold

Schneider

Start spotkania 4 października o 01:00. Gorąco zapraszamy do udziału w naszym meczowym czacie i dopingu Pens w ich pierwszym meczu sezonu 2013/14!

LET'S GO PENS!

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.