3:0
St. Louis Blues

M28.: PIT - STL 3:0 - Rewanż z Blues na plus

Mocno osłabione Pingwiny pokonały na własnym lodzie St. Louis Blues 3:0. Bramki dla zespołu z Miasta Stali zdobywali Blueger, Noesen i Galchenyuk, a shutout w bramce zanotował Jarry.

Pingwiny do meczu z Blues przystąpiły chyba w najsłabszym składzie w tym sezonie. Brakowało takich zawodników jak Crosby, Schultz, Hornqvist, Bjugstad oraz Rust. Zamiast tego w składzie pojawił się Noesen. 26-latek został zakontraktowany dzień wcześniej przez Pingwiny, a od początku sezonu występował na naszej farmie. Nie miał on jednak kontraktu na poziomie NHL. Jak się jednak okazało był to świetny ruch bowiem Stefan zdobył bramkę w swoim pierwszym spotkaniu jako Pingwin.

Pens błyskawicznie wyszli na prowadzenie. Juz w 1 minucie spotkania Binningtona zdołał pokonać Blueger. Ta bramka była wyraźnym sygnałem dla Pingwinów do walki w tym starciu.

Pittsburgh rozgrywał bardzo dobre, defensywne spotkanie. Blues nie mieli zbyt wielu okazji, ale gdy dochodzili już do krążka i oddawali strzały świetnie w bramce Pens spisywał się Jarry, który zanotował w całym spotkaniu shutout po dokładnie 28 obronionych uderzeniach gości. Wydaje się, że po tym spotkaniu debata na temat bramkarzy w Pittsburghu rozpocznie się na nowo.

Pens pod koniec drugiej tercji podwyższyli prowadzenie na 2:0. Gola świętował wcześniej wspomniany Noesen, postać, o której istnieniu 90% fanów Pens nie miało pojęcia przed tym meczem. Fascynujące jest to jak Pingwiny są w stanie radzić sobie z kontuzjami podstawowych zawodników.

W trzeciej tercji drugą bramkę w Pingwinich barwach zaliczył jeszcze Galchenyuk, który w sytuacji niemal sam na sam z golkiperem Blues nie dał mu szans i Pingwiny ostatecznie wygrały to spotkanie 3:0. Cenne dwa punkty do tabeli zdobyte, ale do awansu w niej potrzeba nam regularnego wygrywania spotkań co w takim składzie rzecz jasna nie będzie łatwe.

Kolejne spotkanie Pingwiny rozegrają w piątek przeciwko Arizona Coyotes na własnym lodzie. Będzie to powrót Phila Kessela do Pittsburgha.

Pittsburgh Penguins St. Louis Blues 3:0

Bramki i asysty: 1. Blueger (M. Pettersson, B. Tanev), 40. Noesen (McCann, Kahun), 45. Galchenyuk (Lafferty)

Penguins: Jarry (M. Murray) – Letang, J. Johnson, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Riikola – Simon, Malkin, Guentzel – McCann, Galchenyuk, B. Tanev – Blueger, Kahun, Lafferty – Blandisi, Aston-Reese, Noesen.

Blues:  Binnington (Allen) – Pietrangelo, Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Faulk, Dunn – Walker, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Sanford – Thomas, Bozak, Barbašev – Brouwer, J. de La Rose, MacEachern.