KeyArena

Seattle Kraken
1:6

M25.: SEA - PIT 1:6 - Historyczne pierwsze zwycięstwo w Seattle

Penguins ubiegłej nocy po raz pierwszy w swojej historii zmierzyli się z Seattle Kraken i spotkanie to zaliczą do udanych. Podopieczni Mike'a Sullivana pewnie wygrali 6:1. Po dwie bramki dla Pens zdobywali Carter oraz Guentzel. Do siatki trafiał także Crosby oraz Heinen.

Pens rozstrzygnęli losy spotkania niemal natychmiastowo bowiem w pierwszych sześciu minutach trafili do siatki trzykrotnie i doprowadzili do zmiany bramkarza Seattle.

Dobre spotkanie w bramce Pens zaliczył Casey DeSmith, który dał się tylko pokonać jednokrotnie — w drugiej tercji spotkania jedyne trafienie dla gospodarzy zdobył Eberle.

Wkrótce więcej...

Skrót spotkania:

Statystyki:

Seattle Kraken —Pittsburgh Penguins 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)

Bramki i asysty: 24. Jordan Eberle (Wennberg, Schwartz) – 2. J. Carter (D. Heinen, Zucker), 5. Crosby (Guentzel, Dumoulin), 6. D. Heinen (Marino, M. Pettersson), 39. Guentzel (Rodrigues, Crosby), 39. J. Carter (Letang, D. Heinen), 49. Guentzel (Rodrigues, Dumoulin)

Kraken:  Grubauer (6. Daccord) – A. Larsson, Vince Dunn, Oleksiak, Soucy, Lauzon, Borgen – Marcus Johansson, Wennberg, Appleton – Donato, Gourde (A), Donskoi – McCann, Geekie, B. Tanev – Sheahan, Schwartz (A), Jordan Eberle (A).

Penguins: DeSmith (Jarry) – Dumoulin (A), Letang (A), M. Pettersson, Marino, Matheson, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rodrigues – Zucker, J. Carter, D. Heinen – B. McGinn, Blueger, Kasperi Kapanen – Aston-Reese, D. O'Connor, D. Simon.