Barclays Center

New York Islanders
3:4

M16.: NYI - PIT 3:4 OT - Kapitalny powrót na Brooklynie!

Penguins przerwały serię 10 zwycięstw z rzędu New York Islanders i po szalonym spotkaniu wygrały na Brooklynie 4:3 po dogrywce. Pens przegrawali po drugiej tercji 3:0, ale ostatecznie zdołai wygrać to spotkanie po golach Rusta, Małkina oraz McCanna.

Byliśmy obecni na tym spotkaniu osobiście w Barclays Center i nie ma co ukrywać, że po 40 minutach nasze nastroje były grobowe. Penguins przegrywali już po kilkunastu sekundach kiedy to Murraya pokonał Cizikas.

Rozgrzewkę obserwowaliśmy z bardzo ciekawej perspektywy:

Tanev próbował nawet wystraszyć mnie nagrywającego rozgrzewkę Pens. Niezbyt mu się to udało :)

Wracając jednak do meczu... Penguins nie grali źle w pierwszej tercji, ale nie mogli przebić się przez Warłamowa, który bronił bardzo dobrze. W drugiej tercji Pens kontynuuowali pressing na gospodarzy czego efektem była kara jednego z zawodników Islanders w 27 minucie spotkania. Powerplay to było jednak fatalne w skutkach dla Pingwinów bowiem straciły one bramkę w osłabieniu.

Trzy minuty później gospodarze prowadzili już 3:0 po golu Pelecha i sytuacja Pens robiła się bardzo ciężka. Po 40 minutach gospodarze prowadzili trzema bramkami.

W trzeciej tercji Pens zgotowali jednak licznie zgromadzonym kibicom w Barclays Center kapitalny comeback. Pingwiny w mniej niż osiem minut całkowicie odwróciły losy tego spotkania.

Wpierw piewsze trafienie dla Penguins zdobył w 42 minucie McCann, który dobrze uderzył ze środka lodowiska i pokonał zasłoniętego Warłamowa.

Kilka minut później Pens zdołałi zdobyć trafienie kontaktowe. Z indywidualnym kontratakiem ruszył Rust, który ładnym strzałem z nadgarstka pokonał bramkarza gospodarzy.

W 49 minucie spotkania mieliśmy już remis po tym jak strzał Riikoli dobił Małkin. Losy spotkania zostały w tym momencie całkowicie odwrócone.

Cały w nerwach oglądałem końcówkę spotkania, która była bardzo emocjonująca. Kilka razy Islanders mieli szansę na zdobycie czwartej bramki, ale ostatecznie czekała nas dogrywka. Dogrywka, w której lepsi okazali się Pens  Rust objechał bramkę gospodarzy i strzałem pomiędzy parkany dał zwycięstwo Penguins.

Bardzo ważne zwycięstwo dla naszego zespołu, który przerywa serię swojego dywizyjnego rywala. Teraz Pingwiny wracają do Pittsburgha gdzie zagrają w sobotę z Blackhawks.

New York Islanders  Pittsburgh Penguins 3:4 OT (1:0, 2:0, 0:3  0:1)

Bramki i asysty: 1. Cizikas (Pulock, Dal Colle), 27. Clutterbuck (Cizikas, Pelech), 30. Pelech (Barzal, Lee) – 42. McCann (Marino, Dumoulin), 47. Rust (McCann, Malkin), 49. Malkin (Riikola, McCann), 64. Rust

Penguins: M. Murray (Jarry) – Marino, Dumoulin, J. Schultz, M. Pettersson, Riikola, J. Johnson – Simon, Crosby, Guentzel – Rust, Malkin, Galchenyuk – Kahun, Bjugstad, McCann – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.

Islanders:  Varlamov (Greiss) – Boychuk, Dobson, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Jo. Bailey, Barzal, Lee – Brassard, B. Nelson, Beauvillier – Clutterbuck, Cizikas, Dal Colle – Wahlstrom, Bardreau, Johnston.