Lato w Pittsburghu #1: Letang do końca kariery w Pittsburghu! Pierwszy pick został z Pens

Lato w Pittsburghu trwa w najlepsze. Drużyna pod rządami nowych właścicieli nie zamierza zmieniać swojego win mode. Rzecz jasna najważniejsza rzecz dla fanów Pens to nowe kontrakty dla Letanga oraz Małkina. Są w tym zakresie pierwsze dobre informacje!

Letang w Pittsburghu do końca swojej kariery

Klub ogłosił wczoraj, że Kris Letang podpisał nową sześcioletnią umowę na kwotę 6.1 miliona dolarów rocznie. Oznacza to, że Kanadyjczyk jest na dobrej drodze do zakończenia swojej całej kariery w miejscu gdzie ją rozpoczął — w Mieście Stali. Tanger w momencie wygaśnięcia nowej umowy będzie miał bowiem 41 lat.

To długi kontrakt dla 35-letniego zawodnika, ale Kris zgodził się przez to na zmniejszenie swojego średniego rocznego wynagrodzenia co być może ułatwi negocjację z Małkinem.

Małkin ciągle bez kontraktu

Geno nadal pozostaje bez nowej umowy. Nie jest tajemnicą, że Małkin chce zostać w Pittsburghu i gotowy jest na obniżenie swoich wymagań finansowych. Podobno problemem w negocjacjach z drugim centrem Penguins jest długość kontraktu. Geno w przeciwieństwie do Tangera już od kilku sezonów pokazuje, że jego forma nie jest taka sama jak w dawnych latach. Pens chcą maksymalnie Małkinowi zaoferować trzy lata, ten jednak oczekuje przynajmniej czterech.

Nie wiadomo jak skończy się cała sprawa. Dla Penguins z pewnością większy priorytet miał Letang, a brak podpisu Małkina być może umożliwiłby zachowanie takich zawodników jak Richard Rakell. Niemniej jednak powstaje wtedy luka na pozycji drugiego centra w zespole.

DeSmith nadal backupem Jarry'ego

Prócz Letanga, nowy kontrakt w ostatnich dniach otrzymał Casey DeSmith, który nadal będzie backupem Tristana Jarry'ego. Casey dostał małą podwyżkę na kwotę 1.8 miliona dolarów. Tak tania umowa z pewnością ułatwi Pingwinom uzupełnianie składu w najbliższych tygodniach. 

Owen Pickering pierwszym wyborem Pens

Penguins zachowali w tym roku swój wybór w pierwszej rundzie draftu. Wybór padł na kanadyjskiego obrońcę Owena Pickeringa. Penguins widzą w nim potencjalnego następce Letanga. To defensor o ofensywnych umiejętnościach i dużej szybkości. 

 Rust na długie lata w Pittsburghu

Na samym początku offseasonu Penguins dosyć niespodziewanie ogłosili nową umowę dla Bryana Rusta. Wydawało się, że ciężko będzie zatrzymać Rusta w Pittsburghu po kolejnym świetnym sezonie i jego rosnących oczekiwaniach finansowych. Ponownie jednak kluczowa była długość kontraktu, przez co zawodnik zgodził się na roczną zniżkę. Rust w Pittsburghu będzie grał aż do 2028 roku i zarabiał nieco ponad 5 milionów rocznie.

Oznacza to, że pierwsza linia Penguins w postaci Guentzel  Crosby — Rust jeszcze przez długie lata będzie dominowała w Pittsburghu. 

Terminarz ogłoszony

Znamy już terminarz spotkań sparingowych jak i samego sezonu zasadniczego. Penguins pierwsze sparingowe spotkanie rozegrają przeciwko Blue Jackets 25 września. Ostatni, szósty sparing to starcie z Buffalo Sabres 7 pażdziernika. Poniżej pełny terminarz:

Jeśli chodzi o sam sezon zasadniczy to rozpocznie się on 13 pażdziernika. Wówczas Penguins zainagurują sezon na własnym lodzie meczem przeciwko Arizona Coyotes. Pełen terminarz z polskimi godzinami wkrótce na portalu, a póki co możecie go znaleźć na profilu drużyny:

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.