IIHF WC 2011: Skandynawski finał; Rosja z Czechami o brąz (video)

Powoli dobiegają końca Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie odbywające się na Słowacji. W jutrzejszym finale o 20:15 zmierzą się reprezentacje Szwecji i Finlandii, a o brąz zagra Rosja z Czechami.

We wczorajszym pierwszym półfinale, który rozpoczął się o godzinie 16:15 Szwedzi pokonali obecnych Mistrzów Świata Czechów 5:2. Po pierwszej wyrównanej i bezbramkowej tercji w drugiej bramkę szybko zdobyli Czesi, lecz Szwedzi odpowiedzieli dwoma golami i po 2. tercji Skandynawowie prowadzili 2:1. W trzeciej tercji Szwecja zdobyła kolejne trzy bramki przy jeden zdobytej Czechów.

Skrót spotkania:

W drugim wczorajszym pojedynku na Orange Arena w Bratysławie reprezentacja Finlandii pokonała Rosją 3:0. Podobnie jak w pierwszym półfinale pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. Na początku drugiej tercji pięknym golem popisał się Mikael Granlund i Finlandia prowadziła 1:0. Bramkę tę można zobaczyć poniżej:

Bramka Granlunda była jedyną, którą mogliśmy zobaczyć w 2. tercji spotkania. W 3. tercji Finlandczycy dobili Rosjan i zdobyli dwie kolejne bramki. Wpierw do siatki trafił Lajunen, a dwie minuty później na 3:0 podwyższył Immonen.

W niedzielę mecz o brąz i finał. Wpierw o 16:15 zagra Rosja z Czechami o brązowy medal MŚ, a o 20:30 w finale zmierzą się reprezentacje Szwecji i Finlandii - organizatorów MŚ w 2012 oraz 2013 roku.

Warto wspomnieć, iż na kongresie IIHF w Bratysławie przyznano organizacje MŚ w 2016 roku Rosji.