Game #7: Bruins vs. Penguins

Pingwiny wyruszają w drugą w tym sezonie podróż. Na początek wyjazdowej serii Penguins rozegrają dwumecz z Boston Bruins.

Niestety z Pittsburgha docierają kolejne wieści o kontuzjach. Wiemy, że przez najbliższe kilka tygodni z gry wypada Evan Rodrigues z powodu kontuzji górnych partii ciała. Przypomnijmy, że kontuzjowana jest już niemal połowa defensorów Pens  Mike Matheson, Juuso Riikola oraz Marcus Pettersson.

Czy to oznacza, że do pierwszej linii w końcu na stałe wskoczy Kasperi Kapanen? Sullivan bardzo oszczędzał Kapanena w pierwszych spotkaniach z powodu ominiętego obozu treningowego. Teraz nasz szkoleniowiec może nie mieć już wyjścia i będzie musiał zaangażować Fina w granie większych minut. Choć wczoraj Kasperi trenował w drugiej linii obok Małkina. Linie Pens zostały niemal całkowicie przemieszane.

Do pierwszej formacji wskoczył Rust, a trzecia linia została rozbita bowiem na pozycję centra wskoczył w niej Blueger, a Jankowski spadł do czwartej formacji. Wiele zapowiada także kolejny debiut w barwach Pens. Dzisiaj na lewym skrzydle w czwartej linii zapewne zobaczymy Drew O'Connora. 22-letni zawodnik został podpisany przez Pens w tym offseason po ostatnim sezonie rozegranym w lidze NCAA.

Pens po cichu wskoczyli na drugie miejsce w dywizji. Dzisiejsze ewentualne zwycięstwo i porażka Capitals mogłaby nawet oznaczać awans na pierwszą lokatę po raz pierwszy w tym sezonie. Różnice pomiędzy zespołami rzecz jasna nadal są minimalne, ale byłaby to dobra wróżba na początku sezonu.

Bruins póki co rozegrali pięć spotkań z czego wygrali trzy. Boston ma za sobą udany dwumecz z Philadelphia Flyers. 

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel-Crosby-Rust
Zucker-Malkin-Kapanen
McCann-Blueger-Tanev
O’Connor-Jankowski-Sceviour

Dumoulin-Letang 
Marino-Ceci
Joseph-Ruhwedel

Jarry

Przewidywany skład Bruins:

Marchand-Bergeron-DeBrusk
Ritchie-Krejci-Studnicka
Frederic-Coyle-Smith
Bjork-Kuraly-Wagner

Lauzon-McAvoy
Clifton-Carlo
Zboril-Miller

Rask

Początek spotkania o tradycyjnej 1:00 czasu polskiego. Transmisję z meczu znajdziecie na NHLtv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.