Game #2: Flyers vs. Penguins

Przed powrotem do Pittsburgha na dwumecz z Washington Capitals, Penguins zmierzą się w rewanżowym spotkaniu na wyjeździe z Philadelphia Flyers.

Wynik pierwszego spotkania nieco przekłamuje to jak zaprezentowały się w nim Pingwiny. Pens zdołali zrobić wiele dobrych rzeczy w tym spotkaniu, niestety jedną z nich nie była gra w defensywie, a szczególnie gra w osłabieniach gdzie Penguins stracili na początek sezonu dwie bramki. 

Fatalny debiut w barwach Penguins zanotował Mike Matheson. Mike był na lodzie podczas trzech bramek Flyers i w każdej z tych sytuacji zawinił, a jego lepsze zachowanie mogłoby uchronić Penguins przed utratą tych goli i w rezultacie prawdopodobnie wygranym spotkaniem. Matheson złapał także zupełnie niepotrzebną karę, po której padła kolejna bramka dla Flyers.

Dobrego debiutu nie zaliczył także Cody Ceci. Mamy więc sytuację, w której dwa najbardziej krytykowane transfery Penguins tego lata zaliczają start jakiego dokładnie obawiali się fani Penguins. Miejmy nadzieję, że dzisiaj obydwaj zawodnicy odkupią swoje winy.

Z drugiej strony zawodnikiem meczu w drużynie Pens był inny nowy nabytek, Mark Jankowski, który zdobył pierwsze trafienie dla Penguins w tym sezonie, a także asystował przy bramce Taneva na 3:3. 

W pierwszym spotkaniu Penguins popełnili wiele prostych błędów, które spowodowały, że ostatecznie dwa punkty wywalczyli Flyers. Wszystkie z tych błędów da się jednak wyeliminować prostą analizą video tych sytuacji. Miejmy nadzieję. że trener Sullivan odrobił z drużyną zadanie domowe przed dzisiejszym starciem i w nocy zobaczymy już znacznie bardziej zdyscyplinowane Pingwiny. 

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel — Crosby — Rodrigues
Zucker — Małkin — Rust
McCann — Jankowski — Tanev
Lafferty — Blueger — Sceviour

Dumoulin — Letang
Pettersson — Marino
Matheson — Ceci

Jarry

Przewidywany skład Flyers:

Lindblom — Couturier — Konecny
Giroux — Hayes — Farabee
Van Riemsdyk — Patrick — Voracek
Raffl — Laughton — Aube-Kubel

Proworow — Braun
Sanheim — Myers
Hagg — Gustaffson

Hart

Początek spotkania z Flyers o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.