Andy Chiodo nowym trenerem bramkarzy

Ważna zmiana w sztabie szkoleniowym Penguins. Menadżer Pittsburgha, Ron Hextall zdecydował się na zwolnienie obecnego trenera bramkarzy, Mike'a Buckleya, który pracował w klubie przez ostatnie cztery lata. Jego miejsce zajął 38-letni Andy Chiodo.

Chiodo w Pittsburghu pracuje już od trzech lat jako goaltending development coach. Pracował on głównie z pingwinimi prospektami bramkarskimi. Nie miał dużej styczności z pierwszym zespołem.

Chiodo to także wybór Pens w drafcie w 2003 roku. Był on bramkarzem w ligach NHL, AHL, ECHL oraz europejskich przez 14 sezonów. W Pittsburghu rozegrał on osiem spotkań podczas sezonu 2003/04 z bilansem 3-4-1. 

Zmiana ta z pewnością jest pokłosiem słabej postawy naszych golkiperów w play-offach. Zespół chce wprowadzić zmiany przez zbliżającym się sezonem aby taka sytuacja się nie powtórzyła. Przypomnijmy — Pens rozegrali jeden z najlepszych sezonów regularnych w ostatnich latach wygrywając swoją dywizję, a później przegrali w pierwszej rundzie play-off z New York Islanders głównie dzięki fatalnej postawie golkiperów. 

Komentarze

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.