Rogers Arena

Vancouver Canucks
4:1

M36.: VAN - PIT 4:1 - Fatalne spotkanie Pens

Nie będzie kompletu wygranych na zachodzie Kanady. Pingwiny rozegrały fatalne spotkanie w Vancouver i przegrały z miejscowymi Canucks 4:1. Jedyne trafienie dla Pens zaliczył

Niezbyt dobry powrót do bramki zaliczył Murray, który przepuścił cztery bramki na zaledwie 14 strzałów. Porażka to jednak nie jego wina. Cała drużyna zagrała w słabo. W pierwszej tercji Pingwiny oddały zero (!) celnych strzałów na bramkę rywala.

Kolejne spotkanie Pens dopiero w najbliższy piątek. Drużyna udaje się teraz na przerwę świąteczną.

Vancouver Canucks Pittsburgh Penguins 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Bramki i asysty: 16. Virtanen (T. Myers, Roussel), 17. J. T. Miller (Fantenberg, Ch. Tanev), 37. E. Pettersson (T. Myers, J. T. Miller), 55. Boeser (E. Pettersson) – 36. Guentzel (McCann, Malkin)

Canucks: Markström (DiPietro) – Jo. Benn, Ch. Tanev, Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg, Stecher – J. T. Miller, Boeser, E. Pettersson – Pearson, Horvat, Eriksson – Roussel, Gaudette, Virtanen – Motte, Beagle, Schaller.

Penguins: M. Murray (Jarry) – J. Johnson, Letang, M. Pettersson, Marino, Riikola, Ruhwedel – Guentzel, Malkin, Rust – Aston-Reese, McCann, Kahun – Simon, Blueger, B. Tanev – Galchenyuk, Blandisi, Lafferty.