Raport meczowy

Pełen terminarz
NHL

Rogers Arena

Vancouver Canucks
NHL
1:4
Final Score
Pittsburgh Penguins
NHL

M24.: VAN - PIT 1:4 - Hat-trick Guentzela!

Pens po porażce w Edmonton, Pewnie rozprawili się z Vancouver Canucks wygrywając 4:1 za sprawą naturalnego hat-tricka Jake'a Guentzela. Prócz tego do siatki Canucks trafił także Crosby.

Penguins pozostają na czwartym miejscu w dywizji ze stratą sześciu punktów do trzecich Canucks. Jest to aktualnie pozycja gwarantująca udział w play-offach. Pens mają trzy punkty przewagi nad piątymi Blue Jackets.

Guentzel póki co jest ostoją drużyny w wyjazdowych spotkaniach w tym sezonie. Ma on przynajmniej jeden punkt w każdym wyjazdowym spotkaniu w tym sezonie. Aktualnie wyrównał on rekord Małkina z sezonu 2008/2009 pod względem serii punktów zdobytych na wyjeździe. 

W Vancouver emocji podczas spotkania nie brakowało. Pomóc probował Brian Dumoulin, który starał się oddać jersey rzucony przez fanów Canucks na lód:

Teraz Penguins jadą na swoje pierwsze w historii spotkanie do Seattle. Kraken póki co nie spisują się zbyt dobrze bowiem zajmują jedno z ostatnich miejsc w Konferencji Zachodniej. Niemniej jednak motywacja na spotkanie z Pens zapewne będzie podwójna bowiem dla dwóch kluczowych zawodników Seattle —Jareda McCanna i Brandona Taneva, będzie to pierwsze spotkanie z Pens od momentu ich odejścia z klubu. 

Skrót spotkania:

Statystyki:

Vancouver Canucks  Pittsburgh Penguins 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Bramki i asysty: 27. Podkolzin (Ekman-Larsson, Boeser) – 23. Guentzel (Dumoulin, Letang), 38. Guentzel (Crosby, J. Carter), 39. Guentzel (Crosby, Letang), 52. Crosby (Letang, Guentzel)

Canucks: Demko (Halák) – T. Myers, Ekman-Larsson, L. Schenn, Q. Hughes (A), Poolman, Burroughs – Garland, Horvat (C), Pearson – Boeser, J. T. Miller (A), Podkolzin – Höglander, Elias Pettersson, Dowling – Chiasson, Dickinson, Motte.

Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, Friedman, Matheson – Rodrigues, Crosby (C), Guentzel – D. Heinen, J. Carter, Zucker – Kasperi Kapanen, Blueger, D. O'Connor – D. Simon, Lafferty, Aston-Reese.

Komentarze