Amalie Arena

Tampa Bay Lightning
3:2

M11.: TBL - PIT 3:2 - Pechowa porażka

Penguins przegrali trzecie spotkanie z rzędu. Podopieczni Mike'a Sullivana ulegli Tampa Bay Lightning 3:2 po pechowej bramce straconej w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry. Bramki dla Pens strzelali Tanev oraz Guentzel.

Pingwiny po 40 minutach gry prowadziły w Tampie 2:1, ale w słabej trzeciej tercji Pittsburgh stracił dwie bramki w tym bardzo bolesnego zwycięskiego gola Hedmana na 52 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry.

Teraz Pens mają dzień przerwy na podróż do Dallas gdzie zagrają w sobotę przeciwko Stars.

Tampa Bay Lightning Pittsburgh Penguins  3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Bramki i asysty: 10. Killorn (Kučerov, Sergačjov), 48. Paquette (McDonagh, Witkowski), 60. Hedman (Stamkos, T. Johnson) – 26. B. Tanev, 40. Guentzel (Crosby, Simon)

Lightning: Wasilewski (McElhinney) – Černák, Hedman, Shattenkirk, McDonagh, Sergačjov, Coburn (A) – Joseph, T. Johnson, Stamkos (C) – Gourde, B. Point, Palát – Kučerov, Cirelli, Killorn (A) – Witkowski, Paquette, Maroon.

Penguins:  Jarry (M. Murray) – Marino, Letang (A), J. Schultz, M. Pettersson, Gudbranson, J. Johnson, Riikola (C) – Simon, Crosby, Guentzel (A) – Hörnqvist, McCann, Kahun – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Blandisi.