Enterprise Center

St. Louis Blues
2:3

Pens poczuli bluesa w St.Louis

Po fatalnym występie we własnej hali Pens pojechali do St.Louis na spotkanie z Blues i wygrali 3:2. Nie obyło się bez kontrowersji w końcówce oraz dogrywki. W regulaminowym czasie strzelali Malkin i Pettersson, a zwycięstwo dał nam w dogrywce gol Rusta.

Pens zaczęli mecz od sytuacji 2 na 1, ale strzał Malkina i dobitkę zatrzymał Binnington. Akcję w drugą stronę wyblokował Pettersson. Oba zespoły oddawały, strzały na bramkę rywali, ale to Zucker był najbliższy otworzenia wyniku. Poprzeczka okazała się jednak murem nie do przejścia. Kolejne szanse Pittsburgh marnował na zawołanie. Najpierw Blueger został zablokowany przez leżącego już na lodzie obrońce Blues, a chwilę później Archibald nie trafił nawet w bramkę z bardzo bliska. Pingwiny zaczęły dominować gospodarzy, ale ich bramkarz był jak ściana. Odbijał wszystko, co leciało w jego stronę. Pierwsza kara powędrowała w 3:48 minucie dla Zuckera za wysokij kij i dodatkowo była to kara 4 minut. Nasz zespół dzielnie się bronił do końca pierwszej tercji i nie dopuścił do straty gola. Pozostało więc jeszcze tylko do wybronienia 12 sekund podczas startu drugiej tercji.

Karę udało się obronić, ale 11 sekund później krążek po zmianie toru lotu wpadł do siatki Jarry'ego. Mimo zdominowania rywali to oni pierwsi zdobywają gola. Pens wrócili do przeważania nad rywalami, ale wciąż nie mogli się dobić do pokonania Binningtona. Wreszcie pod koniec siódmej minuty dobra dwójkowa akcja Malkina i Rusta dała wyrównanie dzięki bramce tego pierwszego. Następnie Blueger ustrzelił poprzeczkę. W 11 minucie wywiązała się bójka między wszystkimi zawodnikami będącymi na lodzie. Kyrou jako jedyny dostał karę co dało Pens pierwszy power play. Ten, jednak okazał się nieskuteczny. Kolejną karę dostał Heinen za przeszkadzanie bramkarzowi gospodarzy. PK wraz z Jarrym ponownie solidnie popracowali i kara dla Heinena skończyła się zgodnie z planem Pingwinów. W ostatnich sekundach Crosby wraz z Guentzelem mieli szansę 2 na 1, ale Sid po położeniu się przeciwnika na lodzie nie miał możliwości, żeby znaleźć podaniem Jake'a i nic z tej akcji nie wyszło.

Początek trzecia tercji to jedna dobra szansa Blues i kilka strzałów na ich bramkę ze strony Penguins. Gra gospodarzy była nieczysta i często kończyła się hitami w naszych graczy. Dłuższy pobyt pod naszą bramką odbyli również zawodnicy St.Louis, ale Jarry nie popełnił żadnego błędu, który spowodowałby utratę gola. Prawie równo w połowie Malkin zarobił dla nas kolejny power play. Faulk powędrował do boksu kar za zagranie wysokim kijem na Geno. Blues mimo kilku desperackich obron i interwencji zdołali doprowadzić karę do końca wymaganego czasu. Dużą zasługę w tym miał Binnington, który dzisiaj na nasze nieszczęście miał swój dobry dzień. Na 5:28 wszyscy kibice Pittsburgha mogli głęboko odetchnąć po strzale Marcusa Petterssona, który zdobywając swoją pierwszą bramkę w sezonie dał nam prowadzenie. Blues rzucili się do odrabiania strat, ale to Malkin po raz trzeci dzisiaj ustrzelił obramowanie bramki Binningtona. Jednak na 2:27 do końca to hala w St.Louis wybuchnęła radością po zamieszaniu przed bramką Jarry'ego i wciśnięciu się krążka za linię. Sędziowie nie chcieli odgwizdać zamrożenia krążka, no i gospodarze dopięli swego. Kolejna dogrywka stała się faktem.

Pierwszą szansę miał Guentzel, ale bramkarz gospodarzy dał radę. Jarry popisał się ładną interwencją przy strzale rywali, łapiąc krążek w rękawicę. A zwycięstwo dał ponownie duet Malkin i Rust tylko z tą zmianą, że to Bryan kończył akcję po podaniu od Geno.

Pens dopisują sobie ważne dwa punkty i wreszcie przełamują serię 4 porażek z rzędu.

Kolejne spotkanie to starcie z Lighting. To już jutro równo o północy w PPG Paints Arena.

St.Louis Blues — Pittsburgh Penguins 2:3 (0:0, 1:1, 1:1) OT (0:1)

Bramki i asysty: 21. Bučněvič (Thomas, Faulk), 58. Faulk (Toropčenko, Blais) – 27. Malkin (Rust, M. Pettersson), 55. M. Pettersson (Blueger, D. O'Connor), 62. Rust (Malkin, Petry)

Blues: Binnington (Greiss) – Parayko, Leddy, Faulk, Scandella, Bortuzzo, Krug – Bučněvič, Thomas, Barbašev – Kyrou, B. Schenn, Saad – Blais, Alexandrov, Toropčenko – T. Pitlick, L. Brown, N. Walker.

Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang, Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Rutta, P. Joseph – Rakell, Crosby, Guentzel – Rust, Malkin, Zucker – Heinen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, D. O'Connor.