1:0
New York Rangers

M54.: PIT - NYR 1:0 - Pingwiny wracają na drugie miejsce

Penguins po zaciętym spotkaniu pokonali New York Rangers 1:0 i wrócili na drugie miejsce w dywizji. Jedyne trafienie dla Penguins zaliczył Małkin.

Początek meczu zdecydowanie nie przebiegł po myśli Pens. Rangers zdominowali grę i wynik dla Pingwinów utrzymywał tylko świetny Tristan Jarry, który po słabszym meczu z Devils wrócił do swojej regularnej dyspozycji.

Od drugiej tercji Pens bardziej aktywnie napierali na bramkę Szestorkina. Ten jednak tego wieczora spisywał się równie dobrze, a nawet lepiej od Jarry'ego. W drugiej odsłonie mieliśmy sporo przepychanek i kar przez co przez niemal połowę tercji zespoły grały 4 na 4.

Decydująca dla losów spotkania okazała się trzecia tercja i gra Pingwinów w przewadze. Dobrze rozegrany zamek w 46 minucie spotkania skutecznym uderzeniem wykończył Małkin. Penguins dosyć pewnie zdołali dowieźć do końca meczu jednobramkowe prowadzenie.

Tristan Jarry zanotował więc w ten sposób kolejny w tym sezonie shutout z 27 skutecznymi obronami.

Kolejny mecz Penguins rozegrają już dzisiaj przeciwko Columbus Blue Jackets. Początek o północy czasu polskiego