4:1
New York Islanders

M19.: PIT - NYI 4:1 - Świetny mecz Jarry'ego

Penguins pokonali na własnym lodzie New York Islanders 4:1, a świetne spotkanie w bramce zaliczył Tristan Jarry. Bramki dla Pens zdobywali Crosby,  Rust, Zucker oraz Blueger.

Pingwiny kontrolowały przebieg spotkania od niemal samego początku. Już w 5 minucie spotkania Pens otworzyli wynik po strzale Kapanena i przekierowaniu krążka przez Crosby'ego. Potem podopieczni Mike'a Sullivana tylko konsekwentnie poprawiali wynik na przestrzeni kolejnych tercji.

W drugiej tercji wynik na 2:0 podwyższył Teddy Blueger, który póki co rozgrywa najlepszy sezon w swojej karierze. Łotysz jest jednym z najskuteczniejszych zawodników Pens. W 15 spotkaniach zaliczył co póki 9 punktów grając jako center trzeciej linii.

Do drugiej linii ponownie został przesunięty Rust, który zaliczył świetną akcję ze swoimi partnerami z linii w trzeciej odsłonie spotkania. Dobra seria podań w tercji rywala doprowadziła do bramki na 3:0.

Potem Islanders zdołali zdobyć swoje jedyne trafienie podczas gry w przewadze, ale do powrotu do meczu nie było mowy. Pens ustawili wynik meczu strzałem do pustej bramki w wykonaniu Rusta.

Penguins ponownie zmierzą się z Islanders na własnym lodzie w sobotę.

Statystyki:

Skrót spotkania:

Pittsburgh Penguins New York Islanders 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Bramki i asysty: 5. Crosby (Kapanen), 39. Blueger (Matheson, Aston-Reese), 50. Zucker (Rust, Malkin), 57. Rust (Zucker, Malkin) – 56. B. Nelson (Jo. Bailey, Leddy)

Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), P-O. Joseph, Marino, Matheson, Ceci, M. Pettersson – Kapanen, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Jankowski, O'Connor.

Islanders:  Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Leddy, Mayfield, Dobson, A. Greene – Jo. Bailey (A), Barzal, Lee (C) – Eberle, B. Nelson, Dal Colle – Wahlstrom, Pageau, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.