6:1
Los Angeles Kings

M4.: PIT - LAK 6:1 - Pens ponownie punktują

Penguins po porażce w Montrealu po dogrywce, ponownie zdobyli komplet punktów na własnym lodzie. Podopieczni Mike'a Sullivana ograli Los Angeles Kings pewnie 6:1 i po czterech rozegranych meczach, z siedmioma punktami przewodzą Dywizji Metropolitarnej. To było dobre spotkanie szczególnie dla nowych postaci w Penguins. Trafienia zanotowali bowiem Petry, Rutta oraz Poehling. Prócz tego strzelali Rakell, Guentzel oraz Carter.

Świetnie w spotkaniu po raz kolejny zaprezentował się Tristan Jarry, który był bardzo bliski zanotowania shutoutu w tym spotkaniu oraz powstrzymał w pierwszej tercji ofensywną nawałnicę gości bez straty bramki. W pewnym momencie pierwszej tercji Kings prowadzili w strzałach na bramkę 12-2, a w spotkaniu przegrywali 1-0. Po czym pod koniec pierwszej odsłony Pittsburgh zadał dwa szybkie ciosy i do szatni zjeżdżał z komfortowym prowadzeniem 3:0. ]

W drugiej tercji swoje pierwsze trafienie w pingwinich barwach zanotował Jeff Petry, a w trzeciej Ryan Poehling. Prócz tego do siatki przeciwko swojej byłej drużynie trafił Jeff Carter. To było dobre spotkanie Pens, w którym kluczową rolę odegrało tak zwane secondary scoring. Mecz pewnie wygrany dzięki grze bottom lines oraz ofensywnej grze obrońców.

Dobrze wygląda gra Pittsburgha na początku tego sezonu. Cztery spotkania i w każdym z nich Penguins punktowali, a w zasadzie stracili póki co tylko jeden punkt. To daje na chwilę obecną pierwsze miejsce w dywizji. Oby tak dalej!

Teraz Pens wyruszają na weekendowe spotkanie do sąsiedniego Columbus po czym wyruszą w długą serię wyjazdowych spotkań na zachodnim wybrzeżu.

Skrót spotkania:

Pittsburgh Penguins — Los Angeles Kings 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)

Bramki i asysty: 5. Rutta (Malkin, Zucker), 15. Guentzel (Letang, Crosby), 19. Rakell (Petry, M. Pettersson), 25. Petry (Heinen), 44. Carter (Kapanen, Petry), 45. Poehling – 58. Grundström (Lizotte, Clarke)

Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Rutta, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, Heinen – Archibald, Poehling, McGinn.

Kings: Petersen (21. Quick) – Doughty (A), Mik. Anderson, M. Roy, Durzi, S. Walker, Clarke – Kempe, Kopitar (C), Fiala – Arvidsson, Danault (A), T. Moore – Vilardi, Byfield, Kaliyev – Grundström, Lizotte, Lemieux.