Raport meczowy

Pełen terminarz
NHL

PPG Paints Arena

Pittsburgh Penguins
NHL
3:2
Final Score
Florida Panthers
NHL

M12.: PIT - FLO 3:2 SO - Ważne dwa punkty

Fatalna sytuacja drużyny z kontuzjami i z koronawirusem w ostatnich tygodniach odbija się na chwiejnej formie drużyny. Penguins tej nocy pokonali jednak Florida Panthers 3:2 po serii rzutów karnych.

4-3-3

To bilans Penguins w ostatnich 10 spotkaniach. Po serii trzech porażek w regulaminowym czasie gry Penguins ponownie zaczęli punktować jednak ostatnie dwa spotkania to porażki po rzutach karnych. Dzisiaj Pens ponownie znaleźli się w sytuacji gdzie rozegrać musieli serię rzutów karnych i w końcu udało się ją wygrać.

Penguins nadal pozostają bez Crosby'ego, Dumoulina oraz swojego głównego trenera  wszyscy nadal są w kwarantannie covidowej. Nadal rzecz jasna w składzie brakuje także Małkina. 

Ubiegłej nocy do gry po kwarantannie powrócili Pettersson oraz Ruhwedel. Skład Pens zmienia się diametralnie z dnia na dzień. Powoli wszystko wraca do normy, a wraz z tym zdobywane punkty. Niemniej jednak czołówka dywizji nieco odskoczyła Pens. Pittsburgh do drugiego miejsca traci cztery punkty, ale ma także o jeden mecz rozegrany mniej.

Bramka dnia

Pierwsze trafienie Pens w pierwszej tercji spotkania z pewnością było golem wysokiej urody. Głównie za sprawą kapitalnej asysty Letanga:

Zawodnik dnia

W bramce Pens bardzo dobrze spisywał się Tristan Jarry, który miał tego wieczora sporo roboty. 36 z 38 strzałów Panthers zostały wybronione przez naszego golkipera. Jarry w końcu przełamał się także w serii rzutów karnych. 

Statystyki:

Skrót spotkania:

Pittsburgh Penguins — Florida Panthers 3:2 SO (1:1, 1:0, 0:1 0:0)

Bramki i asysty: 14. Blueger (Letang, Matheson), 38. Rodrigues (Zucker, Marino), karny J. Carter – 17. Vatrano (A. Lundell, S. Reinhart), 43. Barkov (Verhaeghe, Weegar)

Penguins: Jarry (DeSmith) – Matheson, Letang (A), Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Friedman – Guentzel, J. Carter (A), Rust (A) – Zucker, Rodrigues, Kasperi Kapanen – D. Heinen, Blueger, B. McGinn – D. O'Connor, Boyle, Aston-Reese.

Panthers:  Bobrowski (S. Knight) – Weegar, Ekblad, Forsling, Gudas, Montour, Lucas Carlsson – Verhaeghe, Barkov (C), Duclair – Huberdeau (A), S. Bennett, Tippett – Vatrano, A. Lundell, S. Reinhart – Lomberg, Luostarinen, Hörnqvist (A).

Komentarze