PPG Paints Arena

4:2
Dallas Stars

M8.: PIT - DAL 4:2 - Zwycięski początek weekendu

Pingwiny wygrywają po raz piąty z rzędu! Podopieczni Mike'a Sullivana rozprawili się z Dallas Stars i wygrali 4:2. Dwie bramki dla Pens zanotował Kris Letang, a po jednej dołożyli Jared McCann i Patric Hornqvist.

W meczu do gry zgodnie z oczekiwaniami powrócił Jared McCann, który ponownie został centrem drugiej formacji ofensywnej Pens.

Dallas notuje aktualnie jeden z najsłabszych startów w historii swojej organizacji, ale mimo to nie było to łatwe spotkanie dla Penguins. Do połowy meczu Pens nie byli w stanie przebić się przez defensywny mur gości. W pierwszej tercji Pingwiny oddały zaledwie 10 strzałów i żaden z nich nie znalazł drogi do siatki.

Na początku drugiej tercji strzelanie rozpoczął Hintz i Gwiazdy prowadziły 1:0 w Pittsburghu. To był ostateczny sygnał dla Pens do lepszej gry.

Pingwiny ruszyły do ofensywy, ale o bramkę wyrównującą było niezwykle ciężko. W końcu sztuka ta udała się w 38. minucie spotkania kiedy to zamieszanie pod bramką Chudobina wykorzystał McCann.

Pittsburgh prowadzenie po raz pierwszy objął dopiero w 47. minucie meczu. Letang rozegrał wówczas kapitalnie gumę w tercji ofensywnej i popisał się bramką, której nie powstydziłby się sam Crosby.

Nasza drużyna kontynuowała dobrą grę i kilka minut później było już 3:1.  Hornqvist przekierował uderzenie Dumoulina spod niebieskiej i golkipera Dallas nie miał szans na dobrą interwencję.

Chwilę po tym Stars zdołali jednak zdobyć kontaktowe trafienie i było gorąco do samego końca spotkania. Ostatecznie jednak w ostatnich sekundach trzeciej tercji wynik spotkania na 4:2 ustalił strzałem do pustej bramki Letang, dla którego była to bramka numer dwa tego wieczora.

Kolejny bardzo dobry mecz Penguins i co cieszy został on dosyć pewnie wygrany mimo nieco cichej nocy w wykonaniu linii Crosby'ego. Na wysokości zadania stanęły dzisiaj formacje numer dwa i trzy, które wygrały ten mecz dla Pens. Dla Pens jest to już piąte zwycięstwo z rzędu dzięki czemu drużyna nasza po raz pierwszy w tym sezonie objęła prowadzenie w Dywizji Metropolitarnej.

Dzisiaj gramy ponownie. Tym razem rywalem Pens będzie Vegas Golden Knights w bramce z dawnym przyjacielem  Marciem-Andre Fleurym.

Pittsburgh Penguins  Dallas Stars 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Bramki i asysty: 38. McCann (M. Pettersson, Hörnqvist), 47. Letang (Simon), 51. Hörnqvist (Dumoulin, Kahun), 60. Letang (Hörnqvist, Guentzel) – 26. Hintz (Ja. Benn, J. Klingberg), 53. J. Klingberg (Heiskanen)

Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), Dumoulin (A), J. Schultz, M. Pettersson, Marino, J. Johnson – Simon, Crosby (C), Guentzel – Hörnqvist, McCann, Kahun – B. Tanev, Bluegers, Aston-Reese – Lafferty, Blandisi, A. Johnson.

Stars: Chudobin (Bishop) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Sekera, Fedun, Oleksiak – Radulov, Seguin (A), Dickinson – Perry, Hintz, Ja. Benn (C) – Pavelski, Faksa, Janmark – Gurjanov, Dowling, Cogliano.