2:1
Dallas Stars

Piłkarski wynik w Pittsburghu, szóste zwycięstwo z rzędu Pingwinów

Za nami kolejne spotkania w najlepszej hokejowej lidze świata. Pittsburgh Penguins na domowym obiekcie podejmował dobrze dysponowaną drużynę Dallas Stars. Po wielu emocjach na PPG Paints Arena lepsi okazali się podopieczni Mike'a Sullivana, pokonując Gwiazdy rezultatem 2:1.

Spotkanie dla Pingwinów rozpoczęło się nerwowo. Już w pierwszej minucie gry na prowadzenie wyszli goście. Roope Hintz po podaniu od Nilsa Lundkvista ładnym strzałem pokonał Tristana Jarry'ego. Po tym trafieniu miejscowi chcieli jak najszybciej doprowadzić to wyrównania stanu gry. Po wielu akcjach te nastąpiło w 13. minucie. Minutę wcześniej do boksu kar został skierowany Ryan Suter za zachaczanie. Kasperi Kapanen podał krążek do Pierre-Oliviera Josepha, a ten z zimną krwią skierował go do bramki, tym samym wyrównując wynik meczu.

Druga część gry nie przyniosła nam zbyt wiele emocji. Obie drużyny były bardzo zmobilizowane, by wyjść na prowadzenie, ale dobrze spisywali się golkiperzy. Mimo wszystko bliżej zdobycia trafienia byli gospodarze, którzy lepiej tego dnia radzili sobie na tafli.

W ostatniej części gry byliśmy blisko ujrzenia kolejnej bramki dla gości. Cała sytuacja miała miejsce w drugiej minucie gry. Dallas Stars grając w przewadze miało wiele okazji na strzelenie ważnej bramki, lecz dobrze spisywała się defensywa Pingwinów. Po piętnastu minutach, gdy większość fanów myślała, iż na PGG Paints Arena czeka ich dogrywka, do wszelkie wątpliwości postanowił rozwiać Jewgienij Małkin. Rosyjski zawodnik 45. sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu gry zapewnił Penguins kolejne zwycięstwo oraz ważne punkty do ligowej tabeli. Po 60. minutach ostatecznie lepsi okazali się Pingwiny, pokonując Gwiazdy rezultatem 2:1.

Kolejne spotkanie Pittsburgh Penguins odbędzie się w najbliższy piątek. Pingwiny udadzą się na wyjazd do Florydy, gdzie podejmą miejscowe Pantery.

Pittsburgh Penguins  Dallas Stars 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Bramki i asysty: 14. P. Joseph (Kapanen, Zucker), 60. Malkin (Rust, Zucker) – 1. Hintz (Lundkvist)

Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), M. Pettersson, Rutta, Dumoulin, Ruhwedel, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, Poehling.

Stars:  Oettinger (Wedgewood) – Lundkvist, Heiskanen (A), C. Miller, R. Suter, Hakanpää, Lindell – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Dellandrea, Seguin, Marchment – Gurjanov, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Glendening, Faksa, Kiviranta.