6:2
Arizona Coyotes

M1.: PIT - ARI 6:2 - Efektowne zwycięstwo na start

Sezon Penguins oficjalnie rozpoczęty. Podopieczni Mike'a Sullivana w pierwszym meczu nowej kampanii pewnie pokonali na własnym lodzie Arizona Coyotes 6:2 i dopisali pierwsze w tym sezonie dwa punkty do ligowej tabeli.

Przed meczem odbyła się prezentacja drużyny przed nowy sezonem. Tutaj zapis tej prezentacji z perspektywy kibica:

Pens do meczu przystąpili w niemal najsilniejszym zestawieniu. Zabrakło jedynie Teddy'ego Bluegera, który pauzuje z kontuzją. Powinien wrócić on do gry jednak już za kilka dni.

Penguins szybko rozpoczęli strzelanie w meczu z Coyotes. Pierwszą bramkę Pittsburgha w sezonie zdobył nie kto inny jak Sidney Crosby już w 2. minucie gry. W następnych pięciu minutach po golu dołożyli Guentzel oraz Zucker dzięki czemu Penguins błyskawicznie ustawili losy spotkania.

Dalsza część meczu była już nieco bardziej wyrównana, ale prowadzenie Penguins nigdy nie było zagrożone. W drugiej tercji swoje pierwsze trafienie w sezonie zaliczył Jewgienij Małkin, a w trzeciej odsłonie strzelali jeszcze Rust oraz Kapanen. Niemal każda z czołowych postaci pingwiniej ofensywy zdobyła więc tej nocy bramkę na otwarcie sezonu.

Dobry prognostyk na dalszą część kampanii. W sobotę Pens zagrają na własnym lodzie z Tampa Bay Lightning po czym wyruszą na długą serię wyjazdowych spotkań.

Skrót spotkania:

Pittsburgh Penguins  Arizona Coyotes 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)

Bramki i asysty: 2. Crosby (Guentzel, Letang), 5. Zucker (Heinen, Petry), 6. Guentzel (Rust, Crosby), 40. Malkin (Crosby, Letang), 56. Rust (Zucker, M. Pettersson), 58. Kapanen (Heinen, Carter) – 37. N. Ritchie (Gostisbehere, Moser), 45. N. Ritchie (Gostisbehere, Moser)

Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Rutta, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, Heinen – Archibald, Poehling, McGinn.

Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Stecher, Moser, J. Brown, Gostisbehere, Timmins, Mayo – Schmaltz, Boyd, Keller (A) – Maccelli, Bjugstad, N. Ritchie – Fisher (A), Hayton, Crouse – Kassian, McBain, O'Brien.