Wells Fargo Center

Philadelphia Flyers
6:3

M1.: PHI - PIT 6:3 - Nieudana inauguracja

Penguins po słabej trzeciej tercji przegrali z Philadelphia Flyers 6:3 na wyjeździe w pierwszym meczu nowego sezonu NHL. Bramki dla zespołu z Miasta Stali zdobywali Mark Jankowski, Sidney Crosby oraz Brandon Tanev.

Pierwsze trafienie nowego sezonu należało do Jankowskiego dzięki, któremu Penguins dobrze rozpoczęli spotkanie z Flyers. Potem jednak Pens stracili dwie kolejne bramki podczas gry w osłabieniu. Penguins dwukrotnie zdołali potem wyrównywać wynik, wpierw na 2:2 bramką Crosby'ego, potem na 3:3 bramką Taneva, ale w trzeciej tercji Flyers bez skrupułów wykorzystali opieszałość Pens i zdobyli szybko trzy bramki ustalając wynik spotkania na 6:3.

Skrót spotkania:

Rewanż z Flyers został zaplanowany na piątek. Spotkanie ponownie odbędzie się w Philadelphii. Pens będą musieli sobie radzić jeszcze bez Kasperiego Kapanena.

Philadelphia Flyers Pittsburgh Penguins 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)

Bramki i asysty: 16. J. van Riemsdyk (E. Gustafsson, Farabee), 20. Patrick (E. Gustafsson, Farabee), 39. Farabee (K. Hayes), 46. M. Raffl (Laughton, Aube-Kubel), 53. Konecny (Lindblom, Couturier), 53. K. Hayes (Farabee, Giroux) – 6. Jankowski (McCann), 24. Crosby, 44. B. Tanev (Jankowski)

Flyers: Hart (Elliott) – Provorov (A), Braun, Sanheim, P. Myers, Hägg, E. Gustafsson – Lindblom, Couturier (A), Konecny – Giroux (C), K. Hayes, Farabee – J. van Riemsdyk, Patrick, Voráček – M. Raffl, Laughton, Aube-Kubel.

Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Matheson, Marino, M. Pettersson, Ceci – Guentzel, Crosby (C), Rodrigues – Zucker, Malkin (A), Rust – McCann, Jankowski, B. Tanev – Lafferty, Blueger, Sceviour.