Lincoln Financial Field

Philadelphia Flyers
4:3

M62.: Stadium Series: PHI - PIT 4:3 - Deszczowa porażka

Penguins przegrali po dogrywce z Flyers 4:3 w ramach Stadium Series. Niestety spotkanie zostało okupione kontuzjami Krisa Letanga oraz Briana Dumoulina. To był piąty mecz Penguins na otwartym stadionie w historii i trzeci przegrany.

Spotkanie dla Penguins miało ogromne znaczenie bowiem przed pierwszym rzuceniem krążka Pens znaleźli się na pozycji nie dającej miejsca w play-offach dzięki zwycięstwu Hurricanes.

To zmotywowało zawodników Mike'a Sullivana do dobrej gry od samego początku spotkania, którą Penguins zdominowali. Pittsburgh oddawał znacznie więcej celnych uderzeń i grał po prostu lepiej pomimo fatalnych warunków. W Philadelphii przez całą pierwszą tercję padał deszcz.

W 8. minucie spotkania Flyers stracili gumę we własnej tercji obronnej co z pełną premedytacją wykorzystał Crosby i dał nam dosyć wczesne prowadzenie w meczu.

Penguins nie utrzymali jednak tego prowadzenia zbyt długo. W 13. minucie Couturier po tym jak krążek dosyć szczęśliwie ustawił mu się na kij posłał strzał nie do obrony i mieliśmy remis.

Pod koniec pierwszej tercji Simmonds zaatakował Dumoulina przy bandzie w okolice głowy i nasz czołowy defensor padł na lód zwijając się z bólu. Wyglądało to naprawdę fatalnie. Mało tego, do jego obrony ruszył Letang, który w przepychance z zawodnikami Flyers niefortunnie opadł na lód i także doznał kontuzji. Pens stracili w kilka sekund swoich dwóch czołowych defensorów, którzy do gry w tym spotkaniu już nie wrócili. Oby nie były to poważne kontuzje bowiem bez Dumo i Letanga możemy równie dobrze zakończyć sezon już teraz. A co do Simmondsa... oby sprawą zajęła się liga.

Penguins grając na czterech defensorów od początku drugiej tercji radzili sobie bardzo dobrze. O ile Flyers zdominowali pierwszą część tej odsłony, o tyle w drugiej ponownie lepiej grali Penguins.

W 31. minucie meczu ponowne prowadzenie Pens dał Schultz, który oddał jeden zablokowany strzał, upadł na lód, podniósł się i oddał drugi strzał, który wpadł już do bramki gospodarzy. Świetną robotę przy tym golu wykonał Hornqvist, który całkowicie zasłonił pole widzenia Elliotta.

Pens mieli jeszcze przynajmniej kilka dobrych okazji na podwyższenie wyniku spotkania, ale niestety sztuka ta się nieudała i po 40. minutach gry mieliśmy skromne, jednobramkowe prowadzenie.

Flyers ruszyli do ofensywy od początku trzeciej tercji, ale Pens ponownie dobrze się bronili, a także dopisywało im szczęście. W 47. minucie meczu guma po strzale Małkina odbiła się od raka Elliotta, poszybowała do góry i wpadła do bramki Flyers. Kuriozalny gol w kuriozalnym meczu bowiem w trzeciej tercji zawodnicy grali już w ulewie. Niemniej jednak 3:1 dla Penguins.

Potem warunki były już tylko gorsze, liga chciała wyraźnie zakończyć spotkanie jak najszybciej. Sędziowie niezbyt często przerywali grę, czas upływał. Flyers zdołali wyrównać wynik spotkania. Wpierw bramkę w przewadze zaliczył van Riemsdyk, a na kilka sekund przed końcem trzeciej tercji wyrównał Voracek. W dogrywce Flyers dokończyli dzieła i wygrali mecz.

I to by było na tyle jeśli chodzi o mecze Penguins na otwartych stadionach na najbliższe kilka lat. Przed nami teraz piekielnie ważny tydzień na początek, którego spotkanie z Blue Jackets, które ponownie może przetasować tabelę dywizji. Jednak z kontuzjami Dumo i Letanga oraz obecną sytuacją w tabeli przyszłość nie zapowiada się kolorowo.

Philadelphia Flyers  Pittsburgh Penguins 4:3 (1:1, 0:1, 2:1 )

Bramki i asysty:  13. Couturier (Lindblom, Voráček), 57. J. van Riemsdyk (Voráček, Giroux), 60. Voráček (Couturier) – 8. Crosby (Letang), 31. J. Schultz (Crosby, Hörnqvist), 47. Malkin (Kessel, Aston-Reese)

Flyers: Elliott (Talbot) – Provorov, Sanheim, MacDonald (A), Gostisbehere, Hägg, P. Myers – Giroux (C), Patrick, Konecny – Lindblom, Couturier, Voráček – M. Raffl, Laughton, Simmonds (A) – J. van Riemsdyk, Varone, Ju. Bailey.

Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – Aston-Reese, Malkin (A), Kessel – McCann, Bjugstad, Hörnqvist – Pearson, Cullen, G. Wilson.