Nassau Veterans Memorial Coliseum

New York Islanders
4:5

R1. M3.: NYI - PIT 4:5 - Szalony mecz na Long Island

Penguins pokonali na wyjeździe New York Islanders 5:4 i objęli prowadzenie w serii 2-1 po szalonym spotkaniu na Long Island. Bramki dla zespołu z Miasta Stali zdobywali Jeff Carter, Kris Letang, Jason Zucker oraz Brandon Tanev. Do gry powrócił Jewgienij Małkin, który zanotował dwie asysty.

To było szalone spotkanie. Pierwsze dwie tercje nie zwiastowały tego co wydarzy się w trzeciej odsłonie. Pens ponownie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 3 minucie Pittsburgh prowadził 1:0 po bramce Letanga, który strzałem spod niebieskiej pokonał zasłoniętego Warłamowa.

Jednobramkowe prowadzenie Penguins utrzymywało się przez dłuższy czas. Dopiero w połowie drugiej tercji do remisu doprowadzili Islanders. Odpowiedź Pens była jednak natychmiastowa. W 34 minucie pięknym uderzeniem z nadgarstka popisał się Jeff Carter.

Wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku bowiem jeszcze przed końcem drugiej tercji Pens zdobyli kolejne trafienie. Zucker popisał się sprytnym uderzeniem kompletnie zaskakując Warłamowa i Pens mieli dwubramkowe prowadzenie.

W trzeciej tercji zapanował jednak chaos. Na początku odsłony Islanders szybko odrobili straty i było 3:3. Spotkanie wyrwało się spod kontroli sędziom, którzy pozwolili Isles na stworzenie atmosfery ulicznej walki. W pewnym momencie sędziowie odesłali do boksu po jednej pełnej linii po obydwu stronach. Pens stracili wówczas Crosby'ego, Guentzela, Rusta, Dumoulina oraz Letanga w tym samym momencie. To doprowadziło do trzeciego gola Islanders.

Gospodarze dostrzeli, że atmosfera chaosu przynosi rezultaty i próbowali bezlitośnie wykorzystać słabą postawę sędziów. Niemniej jednak Pens ponownie szybko odpowiedzieli na trafienia Islanders. Dobrze rozegrana gra w przewadze, dogranie krążka przez Małkina do Cartera, a ten ponownie trafił do siatki. Jeff Carter raz jeszcze potwierdza, że jest kapitalnym nabytkiem dla Pens.

To bramka nie wystarczyła jednak Pens na wygranie spotkania. Islanders ponownie wyrównali wynik w 55 minucie meczu i wszystko zapowiadało drugą w tej serii dogrywkę. Wówczas jednak uderzył Brandon Tanev, który strącił gumę tuż przed bramką Isles i wpadła ona do siatki.

Tego prowadzenia Penguins już nie stracili i odnieśli piekielnie ważne zwycięstwo na Long Island. Pittsburgh odzyskał przewagę własnego lodu i do spotkania numer cztery podejdzie z pewnością z nieco większym luzem. Pens muszą jednak kontynuować dobrą grę. Sobotnie zwycięstwo oznaczałoby iż w poniedziałek w PPG Paints Arena Pens próbowaliby domknąć serię. Do tego droga jeszcze jednak daleka.

Mecz numer cztery zaplanowany został na sobotę na godzinę 21:00 czasu polskiego.

Skrót spotkania:

Statystyki:

New York Islanders Pittsburgh Penguins 4:5 (0:1, 1:2, 3:2)

Bramki i asysty: 32. Mayfield (Barzal, Eberle), 44. Clutterbuck (Cizikas, Mayfield), 46. Beauvillier (Barzal, Dobson), 55. Clutterbuck (Mayfield) – 3. Letang, 34. J. Carter (F. Gaudreau, M. Pettersson), 39. Zucker (Malkin, Letang), 47. J. Carter (Malkin), 57. B. Tanev (Letang, Aston-Reese)

Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Komarov – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Palmieri – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Penguins: Jarry (Lagacé) – Letang (A), Dumoulin, Ceci, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, Malkin (A), Zucker – F. Gaudreau, J. Carter, McCann – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.