Bridgestone Arena

Nashville Predators
2:5

M37.: NSH - PIT 2:5 - Udany świąteczny powrót

Pingwiny zanotowały udany powrót po przerwie świątecznej. Podopieczni Mike'a Sullivana po świetnej pierwszej tercji pokonali Nashville Predators 5:2 na wyjeździe. Bramki dla Pens zdobywali Simon, Galchenyuk, Blueger, Rust oraz Riikola.

W meczu nie zagrał żaden z kontuzjowanych przed świętami zawodników. Bardzo bliski powrotu jest jednak Hörnqvist, który wczoraj trenował z zespołem.

Pingwiny zgodnie z oczekiwaniami na mecz z Predators wystartowali z Jarrym w bramce. Tristan po świętach nie miał zbyt dużo pracy. W jego kierunku oddanych zostało tylko 25 strzałów, dwa z nich znalazły drogę do siatki.

Pens szybko rozpoczęli strzelanie w Nashville. Już w 3 minucie spotkania Simon strzałem pod parkany pokonał Rinne i otworzył wynik spotkania.

Predators szybko wyrównali bowiem dwie minuty później było już 1:1, ale chwilę po tym Pingwiny zadały dwa szybkie ciosy gospodarzom w przeciągu kilkunastu sekund. W 15 minucie gola wywalczył Galchenyuk, który pokonał golkipera Predatorów z najbliższej odległości.

Po tym trafieniu Pingwiny wyprowadziły szybki kontratak. Aston-Reese najechał na bramkę Rinne, oddał strzał, który został dobity przez Bluegera i było już 3:1. Penguins w ten sposób odesłali Rinne na ławkę, który został zastąpiony przez Sarosa.

Zmiana bramkarza nie pomogła Nashville. W drugiej tercji Penguins podwyższali tylko swoje prowadzenie. W 25 minucie meczu na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Rust, który dopełnił formalności i wykorzystał świetne podanie od Guentzela.

W ostatnich minutach drugiej odsłony swoimi ofensywnymi umiejętnościami popisał się Riikola, który ruszył na bramkę Sarosa i pokonał golkipera Preds na raty. Dla Juuso było to pierwsze trafienie w tym sezonie.

W trzeciej tercji gospodarze zdołali zaledwie zmiejszyć rozmiary swojej porażki o jedną bramkę. Pens nastawili się na defensywną grę i obronę wyniku w ostatniej części spotkania co dało im dwa punkty i awans na trzecie miejsce w dywizji.

Dzisiaj rewanżowe spotkanie z Predators na lodzie w Pittsburghu. Początek o godzinie 1:00 czasu polskiego. Pens będą mieli szansę na awans na drugie miejsce w dywizji!

Nashville Predators  Pittsburgh Penguins 2:5

Bramki i asysty: 5. C. Smith (Ekholm), 50. Arvidsson (Josi, Grimaldi) – 3. Simon (Riikola, Ruhwedel), 15. Galchenyuk (M. Pettersson, Marino), 15. Blueger (Aston-Reese, B. Tanev), 25. Rust (Guentzel, Malkin), 39. Riikola (Kahun, McCann)

Predators: Rinne (15. Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm (A), Fabbro, Hamhuis, Irwin – Järnkrok, Johansen, Arvidsson – F. Forsberg (A), Duchene, Mikael Granlund – Grimaldi, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson.

Penguins: Jarry (M. Murray) – J. Johnson (A), Letang (A), M. Pettersson, Marino, Riikola, Ruhwedel – Guentzel, Malkin (A), Rust – Kahun, McCann, Galchenyuk – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev – Simon, Blandisi, Lafferty