American Airlines Center

Dallas Stars
0:3

M12.: DAL - PIT 0:3 - Murray z shutoutem

Matt Murray zaliczył pierwszy shutout w tym sezonie, a Penguins przełamali słabszą passę spotkań i pokonali na wyjeździe Dallas Stars 3:0. Bramki dla Pens zdobywali Dominik Kahun, Bryan Rust oraz Brandon Tanev.

Nie było to łatwe spotkanie dla Pingwinów. Dallas przystępowało do niego w zgoła odmiennych nastrojach niż Pingwiny  Pittsburgh notował trzymeczową serię porażek, a Gwiazdy trzymeczową serię zwycięstw.

Do składu Pens powrócili jednak dzisiaj Nick Bjugstad i Bryan Rust, dla którego było to pierwsze spotkanie w sezonie. Nie trzeba było długo czekać na produktywność nowej drugiej linii ofensywnej Pingwinów z Nickiem i Bryanem właśnie.

Niemniej jednak w Dallas przez nasz kapitan Sidney Crosby. Crosby w trakcie drugiej tercji doznał kontuzji i opuścił ławkę Pingwinów po tym jak krążek po strzale Letanga uderzył go w okolice głowy. Wszyscy fani Pens w tym momencie zamarli bowiem zespół bez Małkina i Crosby'ego w chwili obecnej byłby tragedią, a wszyscy znają historię Sida z wstrząśnieniami mózgu. Kanadyjczyk jednak zdołał na szczęście wrócić do gry po szybkich konsultacjach z lekarzami. Miejmy nadzieję, że na tym skończy się ta historia.

Na bramki musieliśmy dopiero poczekać do trzeciej tercji spotkania, a konkretnie do 48 minuty spotkania. Wówczas to zamieszanie pod bramką Bishopa zdołał wykorzystać Kahun, dla którego było to pierwsze trafienie w pingwinich barwach.

Po pierwszej zdobytej bramce przez Penguins nie trzeba było czeka długo na gola numer dwa. W 50 minucie Marino strzelił spod niebieskiej, guma odbiła się od bandy za bramką Stars, krążek przejął Rust, który sprytnie zdołał objechać bramkę gospodarzy i wcisnąć gumę do siatki. Dla Rusta rzecz jasna było to także pierwsze trafienie w sezonie.

Penguins w ostatnich minutach spotkania skupili się już na obronie wyniku i nie stracili żadnej bramki. Wynik spotkania strzałem do pustej bramki ustalił w 59 minucie spotkania Brandon Tanev.

Cenne dwa punkty wywiezione z Dallas. Teraz zespół powraca na dwa spotkania do Pittsburgha  z Flyers oraz Oilers. Na obydwu meczach w Mieście Stali będzie obecna nasza redakcja!

Dallas Stars Pittsburgh Penguins 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Bramki i asysty: 48. Kahun (Lafferty), 50. Rust (Marino, Hörnqvist), 59. B. Tanev (Guentzel, Blueger)

Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg, Heiskanen, Sekera, Lindell, Fedun, Oleksiak – Perry, Hintz, Ja. Benn – Gurjanov, Seguin, Janmark – Radulov, Faksa, Dickinson – Pavelski, Dowling, Cogliano.

Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang, J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Marino, Riikola – Simon, Crosby, Guentzel – Hörnqvist, Bjugstad, Rust – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, McCann, Kahun.